Lakra Brukseli në furrë

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

100 g pançetë 500 g lakra Brukseli 1 qepë e kuqe 1 hudhër 1 lugë mustardë kripë piper vaj

PËRGATITJA:

Ndezim furrën në temperatur­ën 180 gradë. Si fillim, pastrojmë lakrat e Brukselit dhe i ndajmë në mes. Më pas, i vendosim në një tavë bashkë me pançetën, qepën e prerë, mustardën, kripë, piper, hudhrën e shtypur dhe pak vaj. I përziejmë mirë me duar dhe i pjekim për rreth 30-40 minuta, derisa të marrin ngjyrë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.