Living : 2020-05-01

LIVING KUZHINË : 179 : 179

LIVING KUZHINË

Krem djathi perime me PËRGATITJA: PËRBËRËSIT: Presim djathin në copa dhe e vendosim në blender. Kaurdisim disa sekonda me pak vaj ulliri qepën ose hudhrën e njomë dhe e shtojmë te djathi. Më pas, shtojmë lëngun e limonit, vajin dhe erëzat dhe i bluajmë në blender, derisa të përftojmë një masë kremoze. Këtë të fundit e hedhim në një tas dhe e shërbejmë me perime të freskëta. 400 g djathë në feta lëngu i 1 limoni 75 ml vaj ulliri i cilësisë së parë 1 qepë ose hudhër e njomë 20 g kopër 20 g mente kastravecë, rrepa të kuqe, etj

© PressReader. All rights reserved.