LAIM-ON

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 1 laim • 4 degë borzilok • 40 g sheqer kaf • 600 ml ujë i gazuar • 4 cm xhenxhefil • 200 g kuba akulli Në një grirëse elektrike (blender) hedhim një kokërr laim, borzilokun, xhenxhefilin, sheqerin, kubat e akullit dhe ujin e gazuar. I grijmë derisa të krijohet një masë e njëtrajtshme. E hedhim në gota dhe e zbukurojmë me feta laimi dhe gjethe borziloku. Sipas dëshirës, mund të lyeni buzët e gotës me sheqer ose lëkurë laimi.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.