DHALLË-ITO

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 800 ml dhallë • 1 kastravec • 2 degë mente • 1 lugë kripë • kuba akulli Lagim me ujë anët e një gote dhe më pas e zhysim në kripë të përzier me mente të thatë. Hedhim disa feta kastraveci, 4-5 gjethe mente dhe pak kripë. I shtypim mirë me shtypëse ose lugë dhe shtojmë akull dhe dhallë. E zbukurojmë me feta kastraveci dhe gjethe mente.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.