KARAMELE SI HOJE

Living - - LIVING KUZHINË -

150 g sheqer 50 g mjaltë 2 lugë ujë 1 lugë çaji sodë letër kuzhine Vendosim sheqerin, mjaltin dhe ujin në një tenxhere të thellë, me temperaturë mesatare, derisa të bëhet karamel. E heqim nga nxehtësia, shtojmë sodën dhe e përziejmë menjëherë me tel kuzhine. Masa e karamelit shton shumë vëllim ndaj duhet një tenxhere e thellë. E hedhim menjëherë në një tas ose tavë ku kemi vendosur letër kuzhine. E ftohim plotësisht dhe e thërrmojmë me ndihmën e një thike.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.