LENDE ME GJALPË KIKIRIKU DHE ÇOKOLLATË

Living - - LIVING KUZHINË -

— — —

30 copë 250 g gjalpë kikiriku 100 g çokollatë 150 g sheqer pluhur 50 g krakersa

Gjalpin e kikirikut e përziejmë me sheqerin pluhur dhe ½ e krakersave të bluar. E vendosim në frigorifer për 30 minuta derisa të ngrijë, i japim formë, kalojmë vetëm njërën anë në çokollatë të tretur, i vendosim një degë krakersi si bisht dhe i vendosim përsëri në frigorifer.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.