MISRA TË PJEKUR ME GJALPË DHE ROZMARINË

Living - - LIVING KUZHINË -

4 misra të njomë 50 g gjalpë kripë 1 degë rozmarinë

Skuqim gjalpin me rozmarinën, shtojmë kripën, e vendosim në tas dhe e lëmë të ftohet në frigorifer. Pastrojmë misrat nga lëkura dhe i lidhim lart me spango kuzhine. Vendosim një tel/skarë mbi sobë dhe pjekim misrat. I shërbejmë të nxehtë duke i lyer me gjalpin e aromatizuar.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.