PRODUKTE ESENCIALE PËR KUJDESIN E LËKURËS NË VJESHTË

Living - - PËRMBAJTJA -

Me ndryshimin e motit dhe ardhjen e stinës së vjeshtës, ndryshojnë edhe nevojat tona, si dhe rutina e përditshme e kujdesit për lëkurën. Vjeshta është stina e duhur për të rigjeneruar lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga dielli i verës, si dhe për ta përgatitur atë për ardhjen e dimrit. Gjatë kësaj periudhe lëkura ka nevojë të hidratohet. Living sjell disa këshilla të vlefshme për ju!

Në kategorinë e ngrohtë të lëkurës, zgjidhni tendencat drejt ngjyrave portokalli, si: koralet, arin, bakrin dhe të gjitha rrugët për tek e kuqja e ngrohtë. Rekomandojmë: 1. Gosh Liquid Matte 005 “Red Carpet” 2. Gosh Buzëkuq Matt 005 “Clasic Red” 3. Gosh Buzëkuq Matt 021 “Fidelity”

Nëse jemi në kategorinë e ftohtë të lëkurës, shikoni për buzëkuq me nuanca blu apo lejla, si: kumbull, qershi, vishnje, purpur... Rekomandojmë: 1. Gosh buzëkuq Velvet 170 “Night Kiss” 2. Gosh buzëkuq Velvet 171 “Twilight” 3. Gosh Liquid Matte 009 “The Red”

Tonet e lëkurës neutrale - mund të zgjidhni! Tonet neutrale të lëkurës kanë ton të ftohtë dhe të ngrohtë, kështu që ka shumë gjëra që ju përshtaten. Seriozisht, luani me të kuqet! Rekomandojmë: 1. Gosh buzëkuq Velvet 60 “Lambada” 2. Gosh buzëkuq Velvet 166 “Divine” 3. Gosh buzëkuq Matt 024 “The Red” Pasi të keni gjetur hijen tuaj të përsosur, sigurohuni që ta merrni atë në formulën që ju duhet.

Një tjetër gjë për t’u marrë në konsideratë kur zgjedh një të kuq buzësh është cilësia e produktit. Këshilla për aplikim: para se të aplikoni çfarëdo ngjyruesi buzësh, masazhojini buzët butësisht me pak balsam. Zgjidhni një buzëkuq, që është i denjë për ju. Për buzët pak të thata, kërkoni një buzëkuq që është i butë ose me shkëlqim dhe mos harroni të hidratoni me balsam, paraprakisht! Konturimi me laps i bën buzët tuaja të duken më të plota: mos e anashkaloni asnjëherë këtë! Rekomandojmë: 1. Gosh Ultimate laps buzësh twist 004 “The red” 2. Gosh Laps buzësh waterproof 003 Cardinal Red 3. Gosh Laps buzësh waterproof 004 “Simply Red”

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.