AÇUGE TË MARINUARA

Living - - LIVING KUZHINË -

PËRBËRËSIT:

400 g açuge të pastruara 2 gota uthull vere të bardhë 1 qepë e njomë 1 grusht kaperi majdanoz kripë, spec djegës (një copë) vaj ulliri

PËRGATITJA:

Açuget e pastruara i spërkasim me kripë dhe i vëmë të marinohen për 2 orë në një tavë bashkë me uthullën. Pas kësaj kohe, i thajmë me letër kuzhine dhe i hedhim në një enë me vaj ulliri, kaperi, spec djegës në copa, majdanoz dhe qepë të grirë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.