Mungon në filmin hollivudian për Lazaratin, Albana Osmani tregon si u përmbys skenari

Panorama (Albania) - - SUPLEMENT -

Dy vite më parë, Albana Osmani tregoi se shumë shpejt do të shfaqej në ekran edhe si aktore, duke qenë se do të ishte pjesë e filmit “Lazarat Burning”. Përkrah moderatores do të luanin aktorë rusë dhe disa shqiptarë si, Ermal Mamaqi, Jonida Vokshi dhe Blerim Destani. Në një intervistë për “Anabel. al” në vitin 2016, Albana u shpreh në atë kohë shumë entuziaste për ofertën që kishte marrë për t’u bërë pjesë e filmit. Por ndërkohë ky film ka filluar të shfaqet në kinema, por me një emër të ri dhe me aktorë të tjerë. Bëhet fjalë për “The Brave”, filmi aksion i frymëzuar nga ngjarjet e Lazaratit.

E kontaktuar nga “Anabel. al”, Albana ka treguar se përse ndodhën këto ndryshime. “Në fakt, ai film ‘ Lazarat Burning’ nuk u bë kurrë. Për punët e tyre ata ndryshuan skenarin, kastën e aktorëve dhe detaje të tjera.

Në film futën më shumë personazhe burra. As unë, as Ermali dhe as Jonida nuk u bëmë pjesë e tij”, ka shpjeguar Albana. Ajo ka treguar se nuk ka pasur ndonjë problem që u bënë këto ndryshime në kastën e aktorëve, sepse çdo gjë ka të bëjë vetëm me skenarin e filmit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.