Ana e errët e jetës seksuale të Dafina Zeqirit, pse të gjithë flasin me bindje se ajo është lesbike

Panorama (Albania) - - SUPLEMENT -

Nuk është hera e parë që Dafina Zeqiri përflitet si vajza e muzikës që pëlqen femrat, madje duke shkuar deri aty sa janë të bindur se sa u përket prirjeve seksuale, ajo është një lesbike e lumtur që preferon ta mbajë sekret. Por kur dikush në “Instagram” e quajti publikisht “lesbike”, komenti duket se i dogji vërtet shumë Dafinës. Këngëtarja shqiptare i ktheu përgjigje ndjekësit që e pyeti nëse vërtet është lesbike, siç po flitet gjithandej. Kjo pyetje kaq direkte e hidhëroi Dafinën, e cila nuk vonoi me komentin e saj për t’i thënë se pyetja ishte pa kuptim dhe se gjysma e atyre meshkujve që njerëzit kanë idhull janë biseksualë. Më pas ajo i bëri screenshot bisedës, në mënyrë që ta publikojë në “Instastory”, për t’iu paraprirë të gjithë atyre që mendojnë të njëjtën gjë: “Unë i respektoj të drejtat e njerëzve. Çdo të drejtë njerëzore! Ka njerëz që nuk dalin dot nga shtëpitë e tyre nga bombat, ose nuk kanë ujë të pinë dhe disa qenie njerëzore egoiste mundohen të kontrolloj­në jetët e të tjerëve sepse kanë vendosur të mos jetojnë jetën e tyre”, shkruan Dafina. Por të tjerë komentues nuk e konsiderua­n këtë një përgjigje, por thjesht një shmangie nga pranimi i së vërtetës. Sipas tyre, në këtë mënyrë këngëtarja nuk preferoi të japë një përgjigje konkrete, por u tha të gjithëve të shikojnë punët e tyre. Po pse ndjekësit janë të bindur se ajo pëlqen femrat, ndërkohë që me meshkujt s’është se i ka ecur shumë? Këngëtarja Dafina Zeqiri, e cila prej pak kohësh është kthyer në tregun e muzikës shqiptare, pas disa tentativav­e për të depërtuar në tregun amerikan, është komentuar më së shumti edhe për jetën private. Sa i takon jetës private, ajo u përfol për disa foto skandaloze të shkrepura gjatë kohës që u fol se kaloi një krizë me të dashurin nga Republika Domenikane, Joze. Artistja shfaqej në skena provokuese pranë një femre amerikane me format seksi, e cila është pjesë e muzikës botërore dhe njihet si DJ Coco Robert. Ato shoqërohen prej kohësh të dyja, pasi bashkëpuno­jnë në shumë koncerte, siç ishte rasti kur ndanë skenën në New York. Prekje, puthje e lojëra seksuale para pasqyrës, ku dukeshin të zhveshura para gjumit në një dhomë hoteli, ish

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.