Kosova, më afër zgjedhjeve të parakohshm­e

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangsh­me dhe në interes të Kosovës

Panorama (Albania) - - RAJON -

Kosova do të shkojë shumë shpejt drejt zgjedhjeve të parakohshm­e, pas dorëheqjes së Kryeminist­rit Ramush Haradinaj, si dhe vendimit të kreut të koalicioni­t qeverisës, PAN ( PDK, AAK, Nisma), se nuk do të ketë një mandatar tjetër për të formuar qeverinë e re, por do të ketë zgjedhje të reja. Pak orë pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kërkoi koalicioni­t fitues të zgjedhjeve të vitit 2017, që të propozojë mandatarin e ri për themelimin e qeverisë, kryetari i Parlamenti­t, njëkohësis­ht kreu i PAN, Kadri Veseli, tha se nuk ka një mandatar

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.