Panorama (Albania) : 2019-08-03

SUPLEMENT : 18 : 18

SUPLEMENT

plus PANORAMA 18 SUPLEMENT 3 2019 E SHTUNE GUSHT ARBER ÇEPANI Ish- fituesi i “Big Brother” zbulon arsyen e largimit të papritur nga emisioni, librin e ri dhe çështjet e zemrës KLOTILDA HARKA zgjimi në 06: 00 të mëngjesit më është kthyer në zakon dhe më pëlqen sepse je shumë më efektiv në rezultate. Sa për një emision që uron natën e mirë, mund edhe të jetë, por e sigurt është që nuk do jetë i përditshëm, sepse më kushton shumë koha për dedikim të përditshëm në televizion. Nuk e shoh si një heqje dorë nga televizion­i, më shumë sesa heqje dore thjesht nga përditshmë­ria. Duhet të bashkoj pasionin për televizion­in me pasionin për sipërmarrj­en. Një format që i lidh të dyja është jo vetëm ndryshe nga çfarë ofron momentalis­ht tregu Çfarë u bë me gjobën 40 milionë lekë nga Tatimet? E konsideron veten “njeri nate”, por duke drejtuar një program mëngjesi, kuptoi se ia vlen më shumë të jetë një person i orëve të para. Por pas tri vitesh nga jeta e tij duke moderuar “Mirëmëngje­s Shqipëri”, Arbër Çepani ka njoftuar ndjekësit se po largohet nga emisioni. Ish- fituesi i “Big Brother” njoftoi marrjen e këtij vendimi që nuk pritej, ndërkohë që në këtë intervistë zbulon arsyen pse po e mbyll me kaq këtë eksperienc­ë. Për jetën mes biznesit dhe televizion­it, dashurinë dhe planin për t’iu rikthyer një formati mbrëmjeje dhe të tjera sekrete nga jeta e tij, i rrëfen të gjitha për “Panorama Plus”. Nuk ka gjobë që të ndalojë vrullin, energjinë dhe dëshirën që kemi për të materializ­uar ëndrrat tona. Në merkaton televizive mund të themi se je ndër më të paguarit dhe cila është partnerja e duhur për ty? Vendos të largohesh nga emisioni i mëngjesit “Mirëmëngje­s Shqipëri”, lajm që e ke dhënë vetë me një status në rrjetet sociale. Mos ndoshta nga “Mirëmëngje­s” ka ardhur koha t’i thuash publikut “Natën e mirë” me një program nate? jashtëzako­nshëm, që të jep mundësinë të jesh në kontakt të drejtpërdr­ejtë me njerëzit. Lum kush e kupton dhe e përdor për qëllime fisnike. mund të kompensohe­t financiari­asht asnjëherë edhe nga rrogat e luksit në televizion. Sa për partneren e duhur, më të duhur se Blerinën që në 3 edicione nuk kujtoj të kemi pasur asnjëherë një zënkë të vetme, vështirë se do mund të gjej. Ty për çfarë të ka ndihmuar në jetë fama televizive? Për të qënë më afër njerëzve. Kam qenë gjithmonë njeri i natës, derisa nisa të drejtoj emisionin e mëngjesit dhe kuptova që është shumë më mirë të jesh njeri i mëngjesit. Tashmë pas 3 vitesh me ose pa emision, Po ambiciet politike, a janë pjesë e karrierës tënde? Ke ndonjë synim të tillë? I hyre televizion­it pas eksperienc­ës si lojtar e fitues i “Big Brother”. Është ekrani magneti që s’të lë t’i largohesh? televiziv, por edhe shumë i nevojshëm. Pagesa është gjithmonë relative. Një ditë punë, që unë nuk i dedikohem cilësisë së bizneseve që unë ndjek, nuk Mund ta konsideroj­më këtë një heqje dore në mënyrë graduale nga ekrani? Çdo qytetar duhet të aktivizohe­t politikish­t, por e keqja jonë është që jemi thjesht militantë partie. As nuk dua ta mendoj veten sot pjesë të ndonjë partie politike të momentit, majtas apo djathtas, si vasal i sulltanit të radhës, që të detyron vetëm të ulësh dhe të ngresh kartonët. Paralelish­t merresh dhe me sipërmarrj­en tënde. Ekrani është një privilegj i Klea Hutës dhe Kristina Bakiut u mërzitet vetja brune, zyrtarisht në grupin e biondeve Ka ardhur koha të shkruash librin tjetër dhe cili mund të jetë subjekti? Ndoshta shumë më shpejt sesa mund ta mendonit. Në Shqipëri kemi nevojë të besojmë se përtej modeleve negative që kanë pushtuar skenën, ka edhe modele pozitive që punojnë dhe frymëzojnë. Do jetë një libër dedikuar pikërisht atyre. Trendi i këtij viti për sezonin e verës është ngjyra e çelët e flokëve. Shumica e VIPave të huaj dhe shqiptarë, që për një kohë të gjatë i kemi parë me flokë të errët, janë bërë pjesë e grupit të biondeve. Ndër to përmendim edhe showgirl- in Klea Huta dhe modelen shqiptare, Kristina Baki, të cilat me anë të fotove në ‘ Instagram’ kanë zbuluar se tani janë kthyer në bionde. Ndryshimi i tyre mund të themi se ka qenë drastik për Klean, e cila në foton e profilit është shfaqur komplet brune dhe pak më i zbutur i Kristinës, që e ka provuar vetëm me disa fije të shpeshta në nuancën e biondes, duke lënë të duket edhe ngjyra e saj natyrale. ‘ Look- u’ i ri i dy vajzave brune të spikatura është pritur shumë mirë nga fansat, të cilët nuk i kanë kursyer kompliment­et në komente apo shkrime të rrjeteve sociale. Ndërkohë, për Klean 26- vjeçare ka dyshime nëse ky është ndryshim real apo ajo ka përdorur ndonjë truk për foto, ndërsa për Kristinën ndryshimi është i sigurt. Kujtojmë se në vitin 2013, Kristina rrëmbeu kurorën e ‘ Miss Universe Albania’, ndërsa në vitin 2015 përfaqësoi vendin tonë në ‘ Miss World’ në Kinë. Shpesh je komentuar edhe për jetën private. A je në një lidhje dashurie, që ndoshta po e mban sekret? Ritmi i jetës që kam, e bën shumë të vështirë për dikë, që jo vetëm të më mirëkuptoj­ë, por edhe të jetë turbina e dytë e ndezur në maksimumin e energjisë për të qenë vlera e shtuar në rrugëtimin që do bëjmë bashkë. Sa për dashurinë, jam i dashuruar që nga lindja me gjërat e bukura dhe të thjeshta të jetës. Kjo shpesh më mjafton. Sa u përket shijeve për vajzat, si duhet të jetë ajo? E butë në sjellje. Ambicioze. Dhe shumë kërkuese ndaj vetes! PRINTED AND DISTRIBUTE­D BY PRESSREADE­R PressReade­r. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.