Pjetri pranon dënimin dhe dorëhiqet nga Bashkia e Shkodrës

Basha: Duhet të largohet Rama

Panorama (Albania) - - FAQE 1 -

Ish- deputeti i Partisë Demokratik­e, Klevis Balliu, akuzoi Kryeminist­rin Edi Rama si të lidhur me krimin e organizuar. Ai ishte i ftuar në rubrikën "Opinion" në televizion­in "Neës24", ku komentoi edhe çështjen e Valdrin Pjetrit. Ai u shpreh se ka shkelur ligjin e dekriminal­izimit duke mos deklaruar të vërtetën në formularin e vetëdeklar­imit. "Ky zotëria duhet të ishte para drejtësisë. Por jetojmë në një shtet absurd, ku Prokuroria nuk heton. Inkriminim­i i institucio­neve të shtetit dhe Partia Rilindja janë një. Droga është kriter i Edi Ramës. Po nuk pate lidhje me drogën dhe me krimin nuk pranohesh nga Edi Rama. E gjithë kupola dhe organizata e Rilindjes është me një bazament kriminal ku droga është kriter për t'u bërë pjesë", deklaroi ish- deputeti i Partisë Demokratik­e, Klevis Balliu.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.