Berisha, engjëll dhe djall në duelin me Napolin

Panorama (Albania) - - SPORT -

SPAL- i i Etrit Berishës ka detyruar në një barazim 1- 1 Napolin, ndonëse pas barazimeve të Juves dhe Interit distanca nga kreu nuk ka ndryshuar. Portieri shqiptar, në fund të sfidës ka merituar gjysmë note më pak sesa 5.5, pasi gaboi në pësimin e golit të ekipit të SPALit, por njëkohësis­ht ndihmoi ekipin të mos e thellonte disavantaz­hin. "U hodh me vonesë në rastin e golit nga Milik. Shqiptari u rrit në pjesën e dytë me dy mrekulli ndaj sulmuesit polak të Napolit, i cili ishte pranë dopietës pas pasimit të Insinjes", komentuan mediat.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.