Ekstradimi i Shkëlzen Hasanpapaj­t

Panorama (Albania) - - AKTUALITET -

Në tetor të 2017- ës, nën masa të rrepta sigurie 19- vjeçari Shkëlzen Hasanpapaj, i dyshuar si vrasës me pagesë, u ekstradua nga Holanda. Shkëlzen Hasanpapaj u vendos në atë kohë në një paraburgim pranë një burgu të sigurisë së lartë në vend dhe ruhej përgjatë 24 orëve. Ndërkohë, në atë kohë, konsideroh­ej si një person kyç për hetuesit për zbardhjen e atentatit ndaj Florenc Çapes dhe Bledar Muçës, të ndodhur në qershor të 2016- ës, aktualisht është i vetmi i dënuar për këtë ngjarje. Hasanpapaj nuk ka pranuar të flasë për hetuesit në lidhje me atentatin.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.