POMPEO

Panorama (Albania) - - BOTA -

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, akuzoi Iranin se po punon “në mënyrë aktive” për të minuar procesin e paqes në Afganistan. Gjatë një konference për media, Pompeo tha se Irani ka raporte me talebanët dhe grupet e tjera militante në Afganistan. Pompeo hodhi poshtë raportimet se komandanti iranian Qasem Soleimani ka qenë në mision diplomatik në Irak kur u vra nga ana e Shteteve të Bashkuara, si “plotësisht të pavërteta”.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.