SHQIPËRI- KOSOVË, DUEL PËR TOMËN

Panorama (Albania) - - SPORT -

Talenti me origjinë shqiptare, Bastien Toma, po studiohet nga Monakoja, Atalanta dhe Strasburgu. Media zvicerane "Blick" bën me dije se të tria klubet europiane kanë dëshirë që futbollist­i i Sionit të jetë pjesë e tyre. "E di që ka shumë interesim për mua, por unë jam nën kontratë me Sionin deri në 2021- shin dhe jam i përqendrua­r të luaj këtu", thekson Toma. Deri tani, ai ka përfaqësua­r Zvicrën U- 21. Toma luan si mesfushor organizato­r dhe për të po interesohe­t Shqipëria dhe Kosova.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.