Holokausti, Meta pritet nga Presidenti i Izraelit

“Krenar që jam kreu i një shteti ku antisemiti­zmi nuk ka ekzistuar kurrë, mbrojtëm hebrenjtë nga nazistët”

Panorama (Albania) - - POLITIKE -

Presidenti Meta u prit dje në Izrael nga homologu i tij, Reuven Rivlin. Meta e falënderoi Presidenti­n e Izraelit për ftesën për të marrë pjesë në Forumin Ndërkombët­ar të Liderëve për të përkujtuar Ditën e Kujtesës së Holokausti­t dhe 75- vjetorin e Çlirimit të kampit të AushvitzBi­rkenau.

Presidenti Meta me homologun izraelit, Reuven Rivlin

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.