APOSTOLOVA: NUK NDËRHYJMË, POR BËNI QEVERINË

Panorama (Albania) - - BOTA -

Shefja e zyrës së BE- së në Kosovë, Nataliya Apostolova, tha se nuk u takon ambasadorë­ve që të ndërhyjnë në procesin e formimit të Qeverisë. Duke folur për praninë në takimin mes Slbin Kurtiti dhe Isa Mustafës të martën, Apostova tha se, “Kemi dëgjuar palët, nuk kemi avokuar për një zgjidhje të veçantë në takimin me partitë që po negociojnë arritjen e koalicioni­t. Nuk na takon neve të ndërhyjmë”. Ajo shtoi se është e rëndësishm­e që sa më shpejt të formohet Qeveria e re. Komentet e saj u bënë gjatë një takimi me ambasadore­n e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiç.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.