2

Panorama (Albania) - - POLITIKE -

OPERACIONE

janë kryer brenda dy ditëve, që nga nisja e zbatimit të Ligjit Special, nga struktura e ngritur së fundmi “Operacioni Forca e Ligjit”. I pari u realizua të hënën në Shijak, ku u vendosën nën sekuestro dy prona, resorti “Golden” dhe një karburant në pronësi të Altin Hajrit, i kërkuar nga Policia për pengmarrje­n e Jan Prengës. Ndërsa i dyti u zhvillua dje në Shkodër dhe sërish ka të bëjë me personat në kërkim për pengmarrje­n e Prengës. Gjashtë të kërkuarve në Shkodër iu sekuestrua­n objekte banimi, njësi tregtare, troje, automjete dhe motorë

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.