Eli Fara feston 53- vjetorin single, miqtë konstatojn­ë sekretin e rinisë te mungesa e burrit në krah

Panorama (Albania) - - SUPLEMENT -

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka festuar ditëlindje­n e 53- të këtë 21 maj brenda Shqipërisë, për shkak të mbylljes së kufijve si pasojë e pandemisë së koronaviru­sit. Ka qenë vajza, Marina, që i bëri një dedikim mjaft të bukur në “Instagram”in saj, teksa publikoi një foto të Elit me buqetën e luleve dhuratë. ” U bëfsh 100 vjeç e bukura ime!”, shkruante ajo poshtë fotos, ku këngëtarja duket shumë në formë. Përveç urimeve, nuk kanë munguar edhe komentet në lidhje me formën e mirë fizike dhe dukjen e re të Elit, ku mes tyre ka nga ata që shkruajnë me pak humor se, “Eli ka mbi 50 vite që feston vetëm 20- vjetorin”. Sipas miqve, Eli edhe këtë herë festoi krah vajzës dhe miqve, ndërkohë që statusi i saj vazhdon të jetë single. Madje, të tjerë komentues kanë konstatuar se sekreti i rinisë së saj lidhet pikërisht me faktin që ajo prej vitesh nuk ka një bashkëshor­t në krah dhe kjo është një arsye që të mos e njohë plakjen, pasi bashkë me mungesën e burrit ka shmangur edhe streset e një martese. Vitin që lamë pas, Eli u komentua për duetin e bukur "Bohém", me Arkimed Lushajn ( Stresin), në skenën e Festivalit të Këngës në RTSH. Pjesëmarrj­a e saj në një festival të muzikës së lehtë tërhoqi vëmendjen e publikut, pasi ajo njihet si këngëtarja e famshme e viteve ’ 80 për muzikën popullore. Mes urimeve të shumta që i bënë për ditëlindje ra në sy ai i këngëtares së njohur, Aurela Gaçe. “Gëzuar ditën e lindjes mikja ime e shtrenjtë. I lutem Zotit të të japë jo vetëm jetë e shëndet, por të ta gëzojë zemrën me gjithçka dëshiron e meriton! E ti meriton shumë, fisnike. E konsideroj veten me fat që të kam pjesë të jetës sime”, shkruante Aurela në urimin e saj për mikeshën, me të cilën, siç janë shprehur, e kanë ruajtur miqësinë që nga koha kur jetonin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Eli është nëna e një vajze të vetme, Marinës, nga martesa e saj në Korçë që i dha fund para shumë vitesh.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.