Egnatia ruan kreun, Levendi përmbys Kevitanin

Panorama Sport (Albania) - - GRUPI I VERIUT & GRUT & GRUPI I JUGUT -

Një ndeshje që mund ta ndajmë në dy tablo, ku në të parën janë kevitanasit që janë zotër të fushës. Madje, në minutën e 5të është Merlin Toska që pasi ka marrë një asist nga Gjeçi, nuk fal duke shënuar golin e parë për vendësit. Në të dytën është skuadra mike që luan më bukur dhe më e lidhur duke arritur që të përmbysë rezultatin. Ish-sulmuesi i kuq, Mateus Levendi realizon dopietë për Egnatian. Fillimisht, lojtari tregohet i saktë pas një gjuajtje brenda zonës dhe në golin e dytë vetëm sa ka shtyrë sferën e gjuajtur fort nga Karaj. Abdulla Dushku

GOLAT: Toska 5'/ Levendi

50', 72'

KEVITANI: Premçi, Islami, Lila ( Gjoni 76'), Qepuri, Gjikola, Asllani, Vishka, Shehu (Kapllani 64'), Gjeçi, Toska, Horanlli (Korra 68'). Trajner: D.Farruku

EGNATIA: Haxhi, Doçi (Tavani 60'), Vogli, Bakiasi, Gjyla, Karaj, Baholli, Vata (Hysa 88'), Xhafa (Vargu 86'), Mile, Levendi. Trajner: L.Metani

KARTONË TË VERDHË: Asllani 86', Kapllani 90+2'/ Tavani 76', Karaj 80', Bakiasi 83'

GJYQTARË: Xh.Rada, F.Elezi, A.Vila, B.Qato (Durrës)

VËZHGUES: Xh.Zajmi (Tiranë) DELEGAT: P.Haxhiu (Lushnjë)

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.