Sarri: Kam ardhur te Çelsi për të fituar

Panorama Sport (Albania) - - FUTBOLL -

Një aventurë angleze e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. "Kam një kohë të shkurtër këtu dhe jam i kënaqur nga rezultatet", shpjegon Mauricio Sarri gjatë një interviste për "Corriere dello Sport". "Më kanë ndihmuar të ambientohem lojtarët spanjollë të Çelsit. Hazard mund të bëhet një nga 3-4 më të mirët në botë. Kam ardhur këtu për të fituar", shton ish-trajneri i Napolit, i cili zbulon edhe pengjet: "Higuain më mungon shumë. Insinje? Është lojtari më i mirë italian dhe Napoli do të mbetet gjithnjë në zemrën time".

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.