Statistika

Panorama Sport (Albania) - - GJERMANI -

* Bajerni dhe Nurembergu do të luajnë ndeshjen e 190-të midis tyre. Ky është një nga duelet më të vjetra të futbollit gjerman. Derbi bavarez u rikthye të luhet pas katër vitesh mungesë. Një sfidë plot histori që daton nga viti 1901.

* Hera e fundit që Nurembergu ka shijuar një fitore me Bajernin është në vitin 1992.

* Miqtë janë skuadra që nuk kanë fituar asnjë ndeshje në shtëpi në katër ndeshjet e para të sezonit. Tre barazime dhe një humbje.

* Ndërkohë, Bajerni ka arritur të fitojë në ndeshjen e fundit pas barazimit dramatik në shtëpi ndaj Dyseldorfit.

* Nurembergu ka rekordin më negativ në ndeshjet jashtë në këtë sezon. Dy barazime dhe katër humbje. Me 22 gola të pësuar në gjashtë ndeshje (me një mesatare prej 3.7 gola në ndeshje).

* 80 për qind e golave të shënuar nga skuadra mike kanë ardhur në pjesën e dytë. * Bajerni ka fituar në shtatë duelet e fundit në "Allianz Arena". * Të dyja skuadrat shënuan në 12 ndeshjet e fundit në përballjen direkte.

* Nurembergu ka pësuar 14 gola në 75 minutat e fundit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.