Val1erde2 3esi është 45ar5ar4, 6ut5ollistët ëndërrojnë Bar7ën

Frajneri thumbon menaxherët për emrat Gë publikohen

Panorama Sport (Albania) - - SPA NJË -

Ernesto Valverde është shumë i kënaqur për fitoren që mori skuadra e tij ndaj Eibarit, por thotë se nuk e kishte aspak të lehtë. Në deklaratën pas ndeshjes, numri një i katalanasve u thuri elozhe elementëve të veçantë si Leo Mesi, Luis Suarez dhe Filipe Kutinjo. Për këtë të fundit tha se është një lojtar që do ta ndihmojë shumë skuadrën në të ardhmen. Gjithashtu, trajneri Valverde foli edhe për merkaton e janarit dhe lëshoi një thumb ndaj menaYherëve që nYjerrin emra të pavërtetë, duke theksuar se shumë lojtarë duan të luajnë te Barcelona, por ai i gëzohet formës së Suarezit.

NDESH9A- "Kundërshtarët luajtën shumë mirë që nga minuta e parë deri në të fundit. Ishte e vështirë që të nYirrnim përpara portës sulmuesit tanë, sepse Eibari mbyllej mjaft mirë dhe na e vështirësonte faktin për të gjetur hapësira. Pastaj arritëm të shënonim golat dhe skuadra ishte e qetë për ta menaYhuar ndeshjen".

MESI- "Numrat e tij janë stratosferikë, janë të pabesueshëm. Por nuk janë vetëm golat që flasin për të, është ajo që bën në fushë dhe rëndësia e tij për skuadrën tonë. 400 golat e shënuar janë "barbari", por, sigurisht që mund të arrijë edhe 500".

2:TIN9O- "Kemi shumë lojtarë të mëdhenj në skuadër, Dembelenë, Mesin, Pikenë, shumë të tjerë. Kam besim te të gjithë. Kam besim te Kutinjo dhe jam i sigurt që do të na ndihmojë shumë në të ardhmen".

S:ARE;- "Është një tip i vështirë dhe ne e vlerësojmë për atë që është. Është ashtu dhe ne e duam. Nuk shqetësohem aspak nga ato që thuhen në merkato, por dua tZu them se ka shumë njerëz dhe lojtarë që duan të luajnë te Barcelona".

2:PA- "Nuk e di nëse të eliminohesh nga Kupa do të thotë të fitosh Champions-in. Shpresoj që të kemi ambient të qetë në ndeshjen e ardhshme dhe ta përmbysim ndeshjen".

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.