Panorama Sport (Albania)

Oliveira nerva te ndërrimi, Idrizi kthehet pas dënimit

-

PIKANTE

- Sinan Idrizi rikthehet në tribunë. Duket se e ka përfunduar dënimin prej 4 ndeshjesh që iu dha prej FSHFSË, pas ndeshjes së famshme me Dinamon. Në stadium ishte edhe presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima. Në krah ai kishte bashkëshor­ten e tij. Përpara ndeshjes, Idrizi dhe Kokëdhima janë parë duke pirë kafe pranë impiantit.

- Interesim i madh për Flamurtari-apolonia, por vende të limituara. Por për shkak të dënimit të fushës, delegati Bujar Pregja ka kërkuar të kontrolloh­eshin listat në hyrje të stadiumit.

- Eqerem Memushi, Gentjan Mezani, Dritan Resuli dhe deputetë të Vlorës, e deri tek Erik Flores kishin rezervuar një vend në tribunë.

- Diego Longo dhe Veljko Dovedan ishin në tension të madh gjatë gjithë kohës, ndërsa dëgjoheshi­n t’u bërtisnin lojtarëve.

- Në minutën e 22-të, Hamiti nxjerr një karton, por e fut sërish në xhep.

- Në nisje të pjesës së dytë, delegatit Bujar Pregja i duket se ka më shumë tifozë se në pjesën e parë. Pasi sigurohet, jep sinjalin e rifillimit të ndeshjes.

- Stefano Omeri u dëmtua rëndë dhe në një moment u pa teksa vendoste fanellën mbi krahun e lënduar. Nga sot do të shihet gjendja e lojtarit.

- Indio Oliveira nuk e pret mirë zëvendësim­in. Nuk shkon në stol, por hyn direkt në dhomat e zhveshjes.

- Në lot lojtarët e Apolonisë në fund të ndeshjes. Maksuti shikohet duke qarë, ndërsa Dovedan i hutuar.

- Diego Longo ka përgëzuar ekipin pas kalimit të kësaj ndeshjeje “play off”-i, por nuk i kurseu as kritikat. Nuk i lejoi futbollist­ët të hyjnë në dhomat e zhveshjes pasi mbaroi sfida. I mblodhi në fushë dhe evidenton problemet. “Jam pak i mërzitur, pasi nuk duhet të gabonim. Ndeshjen duhet ta kishim mbyllur më shpejt. Megjithatë, përgëzime edhe për kalimin në finale”, dëgjohej të thoshte trajneri. Më pas i urdhëron të vrapojnë për 10 minuta rreth fushës. Italiani hyn edhe vetë në vrapim i veshur me fanellën e Flamurtari­t dhe zbathur. I pyetur nga “Panorama Sport” nëse ishte dënim, tekniku thotë: “Është për të shkarkuar ngarkesën dhe stresin”. E.SIKA

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania