The 2018 senior award recipients
Year 12 Major Awards
■ Braden Jericho - Award of Excellence – Year 12 (Dux)
■ Tiola Mudd - Tim Zell Memorial Trophy
■ Khye Nugent - Outstanding Vocational Student Award
■ Samuel Healy - ADF Long Tan Leadership and Teamwork Award - Year 10
■ Gregory Tants - ADF Long Tan Leadership and Teamwork Award - Year 12
■ Timothy Noll - John Stedman Memorial Award for Most Outstanding Sportsperson
■ Ewan Brown - Concordia Lutheran College Performing Arts Award
■ Sarah Peake - Helen Abernethy Music Award
■ Grace Trenaman - Award of Excellence – Year 10
■ Holly Yarrow - Award of Excellence – Year 11
Year 12 Merit and Special Awards
■ Beau Andrews - Academic Award, English, Full Blue (Hockey), Citizenship Award
■ Storm Arnold - Visual Art Acquisition Award
■ Alexandra Baker - Citizenship Award
■ Adam Beare - German,
Citizenship Award
■ Hannah Becker - Citizenship Award
■ Anthonia Boniepe - Citizenship Award, English as an Additional Language of Dialect Commitment Award
■ Ewan Brown - Dance, Music, Music Extension, Citizenship Award
■ Matthew Christensen Full Blue (Basketball)
■ Tessa Cox - Visual Art, Citizenship Award
■ Lily Foran - Citizenship Award, Dance Award of Excellence
■ Shayden Gray - Industrial
Technology Skills
■ Brooke Hancock - Citizenship Award
■ Braden Jericho - Academic Award, Biology, Chemistry, Christian Studies, Mathematics B, Mathematics C, Physics
■ Blake Johnson - Citizenship Award
■ Isabel Lau - Citizenship
Award
■ Latresha Maka - Citizenship Award
■ Grace Middleton - Business and Communication Technology, Citizenship Award
■ Abbey Minnikin - Geography, Modern History, Citizenship Award
■ Benjamin Mitchell - Academic Award, Citizenship
Award, Pierre de Coubertin
Award
■ Tiola Mudd - Communication English, Citizenship
Award, Spirit of Boarding
Award
■ Madison Norris - Citizenship Award
■ Georgia Osborne - Citizenship Award
■ Jackson Paynter - Elective Physical Education, Citizenship Award
■ Joshua Richards - Academic Award, Ancient History, Citizenship Award
■ Bronwyn Stiller - Citizenship Award
■ Gregory Tants - Graphics,
Technology Studies, Spirit of Boarding Award
■ Adriana Theodosis - Academic Award, Drama, Legal Studies, Citizenship Award, Itiovie Jegede Memorial Award for Dramatic Performance
■ Chloe Wade - Academic Award
■ Erin Webcke - Citizenship Award, Full Blue (Netball)
■ Dayna Yorkston - Prevocational Mathematics
Year 12 Academic Awards
■ Beau Andrews
■ Braden Jericho
■ Benjamin Mitchell
■ Joshua Richards
■ Adriana Theodosis
■ Chloe Wade
Year 12 Citizenship Award
■ Beau Andrews
■ Alexandra Baker
■ Adam Beare
■ Hannah Becker
■ Anthonia Boniepe
■ Ewan Brown
■ Tessa Cox
■ Lily Foran
■ Brooke Hancock
■ Blake Johnson
■ Isabel Lau
■ Latresha Maka
■ Grace Middleton
■ Abbey Minnikin
■ Benjamin Mitchell
■ Tiola Mudd
■ Madison Norris
■ Georgia Osborne
■ Jackson Paynter
■ Joshua Richards
■ Bronwyn Stiller
■ Gregory Tants
■ Adriana Theodosis
■ Erin Webcke