Oslobodjenje

Siguran trijumf Zeni~ana

- M. DAJI]

Stadion Bilino polje u Zenici. Gledalaca: 300. Sudija: Ognjen Valji} (Banja Luka) - 7,5, pomo}nici: Amer Maci} (Mostar) i Davor Beljo (Mostar). Strijelci: 1:0 - ^ovi} (12), 2:0 - Me{anovi} (53), 3:0 - Bajraktare­vi} (88), 3:1 - Radovanovi} (90). @uti kartoni: Bajraktare­vi}, Sal~inovi}, Me{anovi} (^elik), Popovi} (Slavija).

Adilovi} 7, Bajraktare­vi} 7, Me{anovi} 7,5 (od 85. Alispahi} -), Sal~inovi} 7,5, Jusi} 7, Simi} 7 (od 68. Brkovi} -), Dedi} 7, Mi{i} 7, Ba{i} 7, Laki~evi} 7, ^ovi} 7 (od 75. Jakupovi}). Trener: Nizah Nuki}.

Lu~i} 6, Radosavlje­vi} 5, Popovi} 5,5, Ogle~evac 5 (od 48. Prodanovi} 5,5), Kari} 5,5, ^omor 6,5, Karamati} 5,5, [abanovi} 5 (od 59. Dudo 6), Mitrovi} 5,5, Lemez 5, Lambuli} 5 (od 56. I. Radovanovi}). Trener: Dragan Radovi}.

Golovima ^ovi}a, Me{anovi}a i Bajraktare­vi}a, zeni~ki tim je ju~er rezultatom 3:1 pobijedio Slaviju iz

^ELIK:

SLAVIJA:

Lukavice, za koju je po~asni gol zabio Radovanovi}. Zeni~ani su poveli u 12. minuti. Dobro je slobodnjak izveo s desne strane Simi}, a u{esnaesterc­ugostijuna­jboljejere­agovao Me{anovi}, koji glavom sa oko {est metara trese mre`u Lu~i}a. Isti igra~ je imao dobre prilike u 27. i 28. minuti, ali Adilovi} dobro brani. U prvom poluvremen­u treba izdvojiti i {ansu Slavije, koja je zaprijetil­a preko Lemeza u 30. minu- ti, ali je dobro reagovao Adilovi}.

U nastavku, u 53. minuti, doma}i su udvostru~ili prednost. Nakon sjajne solo akcije, Mi{i} dodajedoMe{anovi}a,koji{utemsaoko 20 metara trese mre`u Lukavi~ana za 2:0. Bajraktare­vi} je u 88. minuti ukrao loptu od golmana gostiju Lu~i}a i pogodio za 3:0, a kona~nih 3:1 postavlja u samom fini{u rezervista Radovanovi} nakon asistencij­e Dude.

?? Foto: M. TUNOVI] ?? ^elik bez ve}ih problema savladao Slaviju