Oslobodjenje

Sarajevo - Vitez 4:0 (2:0) ^ETVRTA UZASTOPNA TRICA BORDO TIMA

Velkoski bio najbolji pojedinac utakmice, postigav{i dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Kova~evi} i Travan~i}

- Z. RA[IDOVI]

Olimpijski stadion “Asim Ferhatovi} Hase” na Ko{evu. Gledalaca. 2.000. Sudija: Danijel Paji} (Bijeljina) - 7, pomo}nici: Ljubo Mili~evi} (Posu{je) i Radislav Ka~avenda (Bosanska Gradi{ka). Strijelci: 1:0 - Kova~evi} (30), 2:0 - Velkoski (45), 3:0 - Velkoski (65), 4:0 - Travan~i} (88). @uti kartoni: Ali} (Vitez).

SARAJEVO: Bandovi} -, Bari} 6,5, Kova~evi} 7,5, Stoj~ev 7, Velkoski 8, Tatomirovi} 7, Puri} 6,5 (od 75. Travan~i} 7), Trivunovi} 6,5, Vusljanin 6 (od 81. Hand`i} -), Tadejevi} 6,5 (od 67. Radovac -), Puziga}a 7. Trener: D`enan U{~upli}.

VITEZ: Perkovi} 5, Ali} 5, Juri} 5, Hasanovi} 5, M. Jur~evi} 5, Livaja 5,5, [i{i} 5, Livan~i} 5,5 (od 75. D. Jur~evi} -), He}o 5 (od 66. [anti} -), Smriko 5, Isakovi} 5,5 (od 66. Dilaver -). Trener: Ante Mi{e.

Fudbaleri Sarajeva zabilje`ili su ~etvrtu uzastopnu pobjedu u ko- joj su savladali Vitez rezultatom 4:0. Za razliku od tri prethodna trijumfa u kojima je tim sa Ko{eva dao po tri gola, ju~e je ostvario najubjedlj­iviji trijumf, zatresav{i mre`u rivala ~etiri puta.

Bordo sastav prvi put je zaprijetio u 13. minuti preko Tadejevi}a, koji je pucao sa 25 metara preko gola. Doma}in je poveo nakon pola sata igre. Nakon duplog pasa sa Velkoskim, Kova~evi} je preciznim udarcem sa 12 meta- ra zakucao loptu u mre`u. U 44. minuti Puri} je ubacio sa desne strane, a Velkoski slabo zahvatio loptu, pa je {ansa oti{la unepovrat. Napada~ ko{evskog premijerli­ga{a iskupio se za proma{aj po{to je prelijepim lobom sa petnaest metara iskosa sa lijeve strane savladao golmana gostiju Perkovi}a u 45. minuti. U 50. minuti Vusljanin je centrirao sa lijeve strane, a Puri} {utirao preko gola. Samo dva minuta kasnije taciju za SP u Brazilu:

"Ako se njegov povratak u pravu formu nastavi ovim tempom, mislim da }e do po~etka Mundijala Rossi biti ~ak i fizi~ki spremniji od drugih, jer je imao dovoljno vremena da se odmori”. Puri} je opet neprecizan, ovaj put glavom sa pet metara. Na 3:0 pove}ao je Velkoski u 65. minuti, kada je pogodio na asistencij­u Kova~evi}a.

U 78. minuti rezervista Travan~i} pogodio je stativu sa ivice kaznenog prostora. Isti igra~ postavio je kona~an rezultat u fini{u me~a, kada je Puziga}a centrirao sa lijeve strane, Perkovi} odbio loptu, a Travan~i} bio precizan.