Oslobodjenje

Plemi}ima pobjeda s bijele ta~ke

- M. K.

Prije dosu|enog penala za goste, Radelji} doveo Zrinjski u vodstvo u 33. minuti, a na 1:1 poravnao Zec u fini{u prvog dijela

Stadion Otoka u Sarajevu. Gledalaca: 200. Sudija: Vladimir Bjelica (Lukavica) - 6,5, pomo}nici: Sreten Udovi~i} (Prijedor) i Ratko Kuni} (Banja Luka). Strijelci: 0:1 - Radelji} (33), 1:1 - Zec (45), 1:2 - Crnov (77pen). @uti kartoni: Muharemovi}, Hand`i}, Regoje, Hamzi}, Zeba (Olimpic), Zlati}, Muminovi} (Zrinjski). Crveni karton: Muharemovi} (Olimpic).

Hamzi} 6, Meraji} 6, Muharemovi} 6, Rizvanovi} 6, Durak 7, Hand`i} 7, Zeba 6,5, [iv{i} 6,5, Gojak 7, Regoje 6, Zec 7. Trener: Faik Kolar.

Dujkovi} 6,5, Radelji} 7, Muminovi} 7, Crnov 7 (od 82. Beki}), [}epanovi} 6,5, Stojki} 6, Zlati} 6 (od 46. Graovac 6), Nikoli} 6,5, Bari{i} 6, Aleksi} 7, Basara 7 (od 66. Stojanovi} 6,5). Trener: Branko Kara~i}.

Ekipa Zrinjskog ostvarila je va`nu gostuju}u pobjedu od 2:1 protiv Olimpica. U 33. minuti gosti su do{li do prednosti.

OLIMPIC:

ZRINJSKI:

Crnov je izveo korner, a nakon odbijene lopte golmana Hamzi}a, u kaznenom prostoru Olimpica najbolje se sna{ao Radelji}, koji loptu {alje u donji desni ugao gola Hamzi}a. Na poravnanje se ~ekalo do fini{a prvog dijela, kada je Zec nakon solo akcije Duraka, sa pet-{est metara matirao Dujkovi}a.

Nastavak je donio nekoliko dobrih prilika za Olimpic, a is- proma{ivao se najvi{e mladi Asim Zec, i to u 55. i 61. minuti, kada je odbrana gostiju dobro reagovala. Plemi}i su do vodstva stigli u 77. minuti, kada je siguran s bijele ta~ke bio Crnov. Prije toga, goman Hamzi} je oborio Stojanovi}a u svom kaznenom prostoru.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su bodovi oti{li u Mostar.

?? Foto: D`. KRIJE[TORAC ?? Gosti iz Mostara odnijeli puni plijen sa Otoke