Oslobodjenje

PORAZ STOKEA

- M. K.

Mre`u na{eg golmana Asmira Begovi}a pogodio Rose, {to je bilo dovoljno za trijumf Tottenhama • Fulham i Hull podijelili bodove

U prvoj utakmici 36. kola engleskog Premiershi­pa, Southampto­n je na svom St. Maryu savladao Everton rezultatom 2:0.

Doma}i navija~i radovali su se ve} nakon nepune minute igre. Lambert je ubacio u kazneni prostor gostiju, a paragvajsk­i reprezenta­tivac Alcaraz pogodio vlastitu mre`u. U 30. minuti do- jedini put loptu vadio iz mre`e u 33. minuti, kada je Rose pogodio za pobjedu Spursa.

Fulham je u jednoj od najva`nijih utakmica ove sezone do~ekao Hull, a izabranici Felixa Magatha su na kraju ispustili ~ak dva gola prednosti. Fulham je do vodstva stigao u 55. minuti, kada je Iranac Dejagah sjaj- nim golom pogodio za prednost doma}eg tima.

Tri minute kasnije Amorebieta glavom poga|a za pove}anje vodstva na 2:0. Hull je potom preko Jelavi}a smanjio na 1:2 u u 75. minuti, da bi Long tri minute prije kraja pogodio za kona~nih 2:2.