Oslobodjenje

Borac sve bliže tituli šampiona

Banjalučan­i su pobijedili Vogošću sa 26:22, a u derbiju kola Izviđač i Leotar su igrali 27:27

- J. T.

U derbiju 24. kola Premijer lige BIH za rukometaše Leotar i Izviđač su podijelili bodove odigravši u Trebinju 27:27. Nakon vodstva od 14:13 na poluvremen­u, odličan početak drugog dijela imala je ekipa gostujućeg trenera Tonija Čoline koja je u 44. minuti susreta imala šest golova prednosti, kod rezultata 18:24. Potom je uslijedila fenomenaln­a serija domaćina od 8:1, čime Leotar dolazi do prednosti 26:25. U 57. minuti je bilo 27:27, a tako je ostalo do kraja. Ajdin Smajilbego­vić, Aleksandar Milojević i Nikola Ivanović su postigli po pet golova za domaće, a kod Izviđača je Miloš Kos pogađao šest puta.

Rukometaši Borca su sve bliže tituli šampiona BIH, a izabranici trenera Mirka Mikića su u subotu pobijedili Vogošću sa 26:22. Nakon početnog vodstva Vogošćana Borac je do kraja poluvremen­a preokrenuo, te na kraju došao do zasluženog slavlja. Berin Brkić je imao 13 odbrana kod Borca, a kod domaćih je najefikasn­iji Vlado Draganić sa sedam golova. U redovima Vogošće Duško Čelica je postigao pet pogodaka.

Drugoplasi­rana Sloboda iz Tuzle je u gostima deklasiral­a Gradačac sa 32:22. Mario Pavlak je postigao sedam, a Alen Ovčina je dodao pet pogodaka kod Slobode. U redovima domaćih Jasmin Hrnjić je postigao osam golova.

Rezultati 24. kola Premijer lige BIH za rukometaše: Krivaja - Sloga (GV/U) 35:31, Borac - Vogošća 26:22, Leotar - Izviđač 27:27, Iskra - Bosna (V) 30:27, Bosna (S) - Maglaj 34:28, Sloga (D) - Konjuh 34:26, Gradačac - Sloboda 22:32. Slobodna ekipa: Gračanica.

Poredak: Borac 40 bodova, Sloboda 33, Leotar 28, Izviđač 26, Gračanica 25, Vogošća 24, Krivaja 21, Konjuh 20, Sloga (D) 19, Maglaj 19, Gradačac 17, Bosna (V) 17, Iskra 17, Sloga (GV/U) 16, Bosna (S) 14.

Drugoplasi­rana Sloboda iz Tuzle je u gostima deklasiral­a Gradačac sa 32:22. Mario Pavlak je postigao sedam golova