Oslobodjenje

Slabo izdanje BIH na startu turnira u Poreču

- S. P.

Futsal reprezenta­cija Bosne i Hercegovin­e poražena je u 1. kolu turnira u Poreču od Poljske 4:1.

Srđan Ivanković je u 12. minuti postigao jedini gol za bh. tim, dok su za Poljsku pogađali Sebastian Grubalski u šestoj, Mateusz Madziak u osamnaesto­j, Kamil Surmiak u 25, a Davor Arnautović u 33. minuti postiže autogol.

Za Bosnu i Hercegovin­u su nastupili: Darko Milanović, Senad

Poračanin, Vedad Jašarević, Davor Arnautović, Sejad Ibrišimovi­ć, Miloš Radujković, Srđan Ivanković, Amer Džindić, Adnan Kalajdžić, Bilal Jelić, Samir Gosto, Amir Baručija, Josip Bošković, Admir Čorhodžić i Munais Duvnjak.

BIH je jučer igrala i drugu utakmicu na turniru u Poreču, a protivnik našoj reprezenta­ciji bila je Hrvatska.

U Banjoj Luci fudbalski putevi ponovo su mu se ukrstili sa Nikolom Andrićem, sa kojim je bio saigrač u novosadsko­j ekipi. Nikola je pojačao zadnju liniju ekipe Borca, a ne štedi riječi hvale na račun Banje Luke.

- Zvučaće kao floskula, ali vjerujte da nije. Imam osjećaj kao da sam kod kuće. Svi su veoma susretljiv­i i uvjeren sam da će dolazak u Borac biti pun pogodak, govori Andrić.