Oslobodjenje

Tuzla City remizirao s Čukaričkim

-

U okviru priprema za novu sezonu fudbalski viceprvak Bosne i Hercegovin­e FK Tuzla City je odigrao treću pripremnu utakmicu u Sloveniji protiv ekipe FK Čukarički iz Srbije. Konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Tuzla City je tako nastavio sa pripremama za nastup u Konferenci­jskoj ligi, te je ekipa Čukaričkog sigurno bila dostojan protivnik u Sloveniji.

Tuzlaci su poveli u prvom poluvremen­u preko Ajdina Nukića, koji je iskoristio asistencij­u Petra Mišića. Čukarički je u finišu zasluženo stigao do izjednačuj­ućeg pogotka, jer su u drugom poluvremen­u imali više od igre, a pogodili su i dvije stative.

Za ekipu Tuzla Cityja nastupili su: Fejzić, Šukilović, Mehidić, Čeliković, Nukić, Karjašević, Mehanović, Mišić, Kuzmanović, Smajlagić i Eleout, dok je trener

Dragan Jović dao priliku Hrkaču, Kariću, Brajloviću, Ferreyri, Mešinoviću, Mendešu, Buriću, Veselinovi­ću i Rekiću.

Novu provjeru Tuzla City imat će sutra protiv slovenačke ekipe Maribora.