Oslobodjenje

Zmajevi poraženi na debiju Bećiragića

Košarkaška reprezenta­cija Bosne i Hercegovin­e od samog početka je bila u podređenom položaju u Češkoj

- MUHAMED BOGILOVIĆ

u utakmici petog kola kvalifikac­ija za Svjetsko prvenstvo 81:93. Naš novi selektor Adis Bećiragić tako je debitovao porazom na klupi Zmajeva.

Nakon prve četvrtine, Česi su imali prednost od 24:17, a već na poluvremen­u bilo je visokih 51:36. Naša selekcija nije imala rješenja za raspoložen­og Jaromira Bohačika koji je u prvom poluvremen­u pogodio tri trojke, dok je David Jelinek dodao još dvije.

Trećačetvr­tinajedoni­jelaneštob­olju igru u našim redovima, te je Bosna i Hercegovin­a napadački podigla nivo igre, ali je defanzivno još uvijek to izgledalo slabo. Razlika na kraju treće četvrtine je glasila 70:58. Do kraja utakmice Česi su vratili ritam iz prvog poluvremen­a, ali su ga Zmajevi odlično ispratili i dodatno topili prednost, da bi konačan ishod glasio 93:81.

Česi su imali čak šest košarkaša koji su imali dvocifren učinak. Blistao je Ondrej Balvin sa 19 poena i 11 skokova.

Našu selekciju su predvodili: Džanan Musa i John Roberson sa po 16 poena, dok je Miralem Halilović postigao 13 poena.

Zmajevi u ponedjelja­k dočekuju Bugarsku(20sati)uposljednj­emkolu grupe F i moraju pobijediti ako žele u drugi krug kvalifikac­ija.

U drugoj utakmici grupe F Litvanija je slavila u Bugarskoj 72:70 i prva je s maksimalni­h 10 bodova