Oslobodjenje

Famos sve bliže opstanku, Podrinje ispadanju Sloga preokrenul­a i slavila na Tušnju

Domaći su vodili autogolom Milanovića, ali su Krstovski i Kulenović pogađali za veliku pobjedu

- S. P. J. T.

Utakmicama 29. kola nastavljen­a je Prva liga Republike Srpske, a u petak i subotu je odigrano pet utakmica. Famos je pobjedom protiv Kozare napravio važan korak ka opstanku, dok je Podrinje porazom u Banjaluci krenulo ka ispadanju u Drugu ligu Republike Srpske.

Rezultati, 29. kolo: Rudar - Zvijezda 09 1:1 (Da Silva 32/ Ristanović 40), Željezniča­r ST - Podrinje 2:0 (Blanuša 3, Jević 75), Ljubić - Alfa Modriča 1:0 (Mišić 69), Radnik - Omarska 5:0 (Došlo 9,88,90+1p, Perišić 20, Marković 80), Famos - Kozara 3:1 (Perović 10p, Vranešić 37, Blažić 44/ Čamdžić 88), Tekstilac - Laktaši 2:0 (Đekić 36, Sosa 72), Sloboda (MG) - Slavija, Sutjeska - Krupa, igrano sinoć, Drina - Sloboda (NG), igra se u srijedu.

Tabela: Krupa 71 (-1), Zvijezda 09 61, Laktaši 57, Sloboda (NG) 53 (-1), Radnik 48, Rudar 44,

Sutjeska 43 (-1), Slavija 42 (-2), Ljubić 38, Kozara 36, Željezniča­r ST 36, Famos 33, Drina 31 (-1), Sloboda (MG) 30 (-1), Omarska 29, Tekstilac 26, Alfa Modriča 26 (-1), Podrinje 23.

Stadion: Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 350. Sudija: Aleksandar Njegomirov­ić (Prnjavor). Strijelci: 1:0 M. Milanović (12ag), 1:1 - Krstovski (23), 1:2 - Kulenović (85). Žuti kartoni: Fejzić, Šukilović, Ćorić (Tuzla City), Trako, Ristić, Baštić (Sloga Meridian).

TUZLA CITY: mrežu zatresao je Milanović. Sloga uspijeva izjednačit­i deset minuta kasnije. Krstovski je prvu konkretnij­u priliku gostiju pretvorio u pogodak, iskoristiv­ši lošu reakciju odbrane Tuzla Cityja.

Zatim je uslijedio period bolje igre Dobojlija, koji su propustili nekoliko šansi da naprave preokret. U drugom poluvremen­u igralo se čvršće i opreznije, s tim da su domaći nogometaši imali nešto više loptu u svom posjedu. Sloga je čekala priliku iz kontranapa­da, ta taktika se isplatila u 85. minuti. Krstovski je uposlio rezervistu Kulenovića, koji pogađa za 1:2, što je bio konačan rezultat.

- Imam lijepa osjećanja ovdje na

Tušnju. Smatram da sam osvajanjem 4. mjesta kada sam bio u Slobodi napravio dobar rezultat. Naravno da mi Tušanj odgovara, malo sam se šalio sa igračima, rekao sam im da bi bilo dobro da podnesemo zahtjev da igramo ovdje svoje domaće utakmice, kazao je Vlado Jagodić, trener Sloge, i dodao:

Kompenzaci­ja

- Veliki posao smo uradili. Kompenzova­li smo sve što smo propustili u šest kola. Sad tek trebamo pokazati da smo pravi. Protiv Zrinjskog trebamo biti pravi. Imamo tri utakmice ispred sebe, gdje ovo ne smijemo ispustiti.