Oslobodjenje

Asmir Suljić riješio derbi protiv Širokog Brijega

- JASMIN TAJIĆ

Sarajevo - Zvijezda 2:1 (Čataković 57, 63 - Vukoja 15), Široki Brijeg - Velež 0:1 (Suljić 38), Igman - Željezniča­r 0:0. Sinoć: Posušje - Sloga. Danas: Tuzla City - Borac (17 sati; sudije: Gigović, Tešanović i Ilinčić; prenos: Arena Premium 1), GOŠK - Zrinjski (21; Musić, Ćosić i Kadić; Arena Premium 1).

Poredak: Borac 72 boda, Zrinjski 67, Velež 55, Sarajevo 51, Posušje 41, Sloga 41, Željezniča­r 37, Široki Brijeg 35, GOŠK 32, Igman 33, Tuzla City 27, Zvijezda 21.

ŠIROKI BRIJEG VELEŽ

Stadion: Bare u Čitluku. Gledalaca: Sudija: Dragan Todić (Doboj).

Strijelac: 0:1 - Suljić (38). Žuti kartoni: L. Mamić, Kuprešak, Marin (Široki Brijeg), Hrkać, Suljić, Haskić (Velež).

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić, Prusina (46. Buljan), Mašić, Kuprešak, Barišić (66. M. Matić), Mužek (29. Marin), Ćavar, Mamić (75. D. Lukić), Bagarić (46. Benić), Chinedu. Trener: Dino Skender.

VELEŽ: Hadžikić, Gholami, Hrkać, Šturm (75. Domić), Šikalo (75. Puce), Mlinarić (64. Pršeš), Peco (46. Kuko), Vehabović, D. Halilović, Suljić, Haskić (92. Đuliman). Trener: Dean Klafurić.

U jedinoj subotnjoj utakmici 31. kola WWIN lige BIH Velež je kao gost u Čitluku pobijedio Široki Brijeg sa 1:0.

Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti u šestoj minuti kada je Haskić šutirao direktno u golmana Širokog Brijega. Dvije minute kasnije, nakon jedne greške na sredini terena, lopta stiže do Mlinarića, koji nije uspio savladati Puljića, te je ostalo 0:0. Prvu pravu priliku domaći fudbaleri imali su preko Chinedua koji je šutirao, ali nije uspio savladati golmana Veleža.

U 37. minuti Mlinarić je uposlio Suljića čiji slab udarac golman Puljić brani. Samo minutu kasnije gosti iz Mostara poveli su golom Suljića nakon što mu je asistirao Haskić.

Dobru priliku domaći su imali u 52. minuti meča. Kuprešak je centrirao, a Benić s nekoliko metara slabo šutirao te je Hadžikić odbranio. Igralo se mirno na obje strane u nastavku, a jedni pokušaji koji su viđeni bila su dva udarca sa distance za gostujući tim. Prvo je Haskić šutirao sa 20 metara i poslao loptu preko gola, a potom i Domić iz malo teže situacije, ali je lopta otišla daleko od gola domaćih. U finišu susreta Široki je imao ozbiljnu priliku kada je Čavar pucao snažno iz slobodnog udarca, ali je Hadžikić dobro reagovao, te je konačni rezultat ostao 0:1.

- Čestitam svojim igračima što su pobijedili sve teške uvjete. Mislim da naša pobjeda nije nijednog trenutka došla u pitanje iako je izražena samo jednim golom razlike. Imali smo više šansi iako je ovo bila utakmica sa malo šansi, kazao je Dean Klafurić, trener Veleža.

- Idemo pokušati u posljednja dva kola dati što možemo da okrenemo ovaj niz poraza koji sigurno nije ugodan. Tu smo gdje smo i moramo izaći iz toga kako god znamo, rekao je Dino Skender, šef struke Širokog.