NOW Magazine

clubs&concerts

-

BOVINE SEx CLuB Jack Spades, Big Brother, Keelie 9 pm.

BuDWEISER STAgE Boston, Joan Jett & ñ

The Blackheart­s doors 6:30 pm, all ages. HARD LuCk BAR Jeff Rosenstock, Laura Stevenson doors 7 pm, all ages.

HORSESHOE Patient A, Rough Spells, ñ

Giant Hand, Bridal Party Dave Bookman’s Nu Music Nite, doors 8:30 pm.

PHOENIx CONCERT THEATRE Men Without ñ Hats doors 8 pm. REVIVAL Whitehorse Album Release & ñ

Savage Love Live Concert by Whitehorse, live recording of Savage Lovecast with Dan Savage and a panel discussion on body politics, privacy laws and more. 6:30-9 pm. See preview, page 30. SmILINg BuDDHA Diamond Weapon, Death Panels (post-hardcore/punk), doors 8:30 pm [Lower level].

Folk/Blues/Country/World

BuRDOCk Oliver The Crow & Adam Schier doors 8:30 pm. TORONTO REfERENCE LIBRARy Healing Power Of Music Music for meditation and healing & discussion w/ Debbie Danbrook, 6-7 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

LA REVOLuCIóN Peter Hill & Rebecca Hennessy Tuesday Duo (piano, trumpet), 8 pm. THE LOCAL PuB Fred Spek’s CaMp CoMbo w/ Eric St Laurent & Rachel Melas (pop-jazz), 9 pm. N’AWLINS JAzz BAR Stacie McGregor (New Orleans jazz & blues), 6:30-9:30 pm. THE REx Ralph Bowen & Kirk MacDonald 9:30 pm. Worst Pop Band Ever (jazz), 6:30 pm. TRINITy SquARE PARk Play The Park Concert Series: Eric St-Laurent Trio outdoor concert series, noon-1 pm.

danCe musiC/dJ/lounge

REPOSADO alien!radio: DJ Gord Cummings (country/soul/punk/jazz), 9:30 pm.

Wednesday, July 12 pop/roCk/Hip-Hop/soul

THE BABy g Ora Cogan, Douggie Poole 8 pm. COALITION Uncle Ray, Holy Grinder, Beggin For Oxys, Burdizzo, Capsized (punk/grindcore), doors 8 pm. DRAkE HOTEL Merna, Desiire 8 pm. gROSSmAN’S TAVERN Leo Valvasori, Eric Screnkman (rock), 10 pm. HORSESHOE The Voyageur, The Riches, Floating Floors, O Frontera doors 8:30 pm. JuNCTION CITy muSIC HALL Nameless Friends, Justin Maki (folk rock), 9 pm.

Folk/Blues/Country/World

ADELAIDE HALL Tété w/ Darcy Fever (melodic blues/pop), 8 pm. ALLEyCATz Midtown Blues Jam w/ Mark Stafford and Ken Yoshioka, 7 pm. ARTISTS’ gARDEN CO-OPERATIVE

Kreiner Collective (vintage folk/rock/blues), Plein Air Garden Concerts Series, 7:30 pm. BuRDOCk Perfect Perfect, Hinindar, Hungry Lake doors 8:30 pm. EAST LyNN PARk Danny Michel The Danny Loves Music Series outdoor concerts, 6-9 pm. EmmET RAy BAR Peter Boyd & the Mutant Mariachis (blues), 9 pm. JuNCTION CITy muSIC HALL Original Open Mic 7-9 pm. THE LOCAL PuB Jenny Ritter (folk/rock), 9 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

ARTISTS’ gARDEN CO-OPERATIVE Joel Sheridan & Adrean Farrugia (jazz), Plein Air Garden Concerts Series, 7:30 pm. mOTEL BAR Luke Vajsar Hypnotic Lounge Series (funk/jazz/blues/experiment­al), 10:30 pm. N’AWLINS JAzz BAR The Jim Heineman Trio w/ Stacie McGregor & Mark Hundevad 7 pm. REPOSADO Spy vs Spy vs Spy: Michael Herring & James Robertson (jazz/surf), 9:30 pm. THE REx Practical Spark (jazz), 6:30 pm. Ralph Bowen & Kirk MacDonald (jazz), 9:30 pm. TRANzAC Eucalyptus (jazz), 7:30 pm. Music By & For Ken Aldcroft (jazz), 10 pm.

Thursday, July 13 pop/roCk/Hip-Hop/soul

THE BABy g PINE, Heavy Hearts, Gold Finch,

Anyone Anyway, Carried Away doors 9 pm. Coalition Mobina Galore, After the Fall (punk), 9 pm. Dakota tavern Bad Luck Woman & Her Misfortune­s 9 pm. First CanaDian PlaCe In The Park Summer Concert Series: KC Roberts & The Live Revolution outdoor concert, 12:15 pm.

Geary lane UNITY Festival: MC/Spoken ñ

Word & Graffiti Showcase Poets, musicians & visual artists showcase, 5-11 pm. H Bar Jacqui Brown Live 6:30 pm. JunCtion City MusiC Hall Rivverrun Live music and the T.O. School of Burlesque, 9 pm. lee’s PalaCe Don’t You (.), Mean People?, Parliament Owls, Tree Museum, Car Trouble doors 8 pm. lula lounGe Pearls – A Tribute To Carole King Tapestry in its entirety and more, 6:45 pm. sMilinG BuDDHa Critical, Frances Farmer & The Trust doors 8 pm [lower level]. Little Kid, Molly Drag, Greenhouse, Reader doors 8 pm. st JaMes Park After Funk Music In St. James Park free outdoor concert (funk/rock), 7 pm. velvet unDerGroun­D Delicate Steve 9 pm.

Folk/Blues/Country/World

Dakota tavern Blue Moon Marquee (Gypsy blues band), 7 pm. eMMet ray Bar Bossa Tres (jazz/swing/ world), 9 pm. HuGH’s rooM live The Turbans (world fusion music), 8:30 pm. tHe loCal PuB Magpie The Band (folk rock), 9 pm. MCGill GranBy Parkette Play The Parks: Sing! Outdoor concert series, 5-8 pm. n’awlins Jazz Bar Nothin’ But The Blues 9 pm.

toronto BotaniCal GarDen Drumhand ñ (world/jazz/folk), Edwards Summer Music Series free outdoor concert, 7 pm. tranzaC The Collette Savard Band 10 pm. Houndstoot­h (bluegrass), 7:30 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

ColleGe Park Play The Parks Concert Series: Brownman courtyard concert, noon-1 pm. HarBourFro­nt Centre Old Man Flanagan’s Ghost Dancing On The Pier, 7-9 pm. koerner Hall St. Lawrence String Quartet Toronto Summer Music Festival opening night, 7:30 pm. rePosaDo The Reposadist­s (jazz), 9:45 pm. tHe rex Kevin Quain (jazz), 6:30 pm. Leyland Gordon Group (jazz), 9:30 pm. roy tHoMson Hall Peter Katz Live on the patio free outdoor concert, doors 4:30 pm. toronto MusiC GarDen Summer Music In The Garden: Cecilia String Quartet Song Of The Lark, Dances Of Death concert, 7 pm.

danCe musiC/dJ/lounge

CluB120 5T-Girl Party weekly, 8 pm-2 am. soPra uPPer lounGe Sopra Soul: Chris Rouse & Cleopatra Williams (modern R&B/classic

Motown), 9 pm.

swan Dive DJ Danger Cat Love Shack (rock ‘n’ roll), 10 pm.

Friday, July 14 pop/roCk/Hip-Hop/soul

3030 DunDas west Pop Dead Gorgeous 9 pm. alleyCatz Lady Kane (R&B/funk/regge/rock), 9:30 pm.

ñ tHe BaBy G Uniiqu3, Chippy Nonstop,

Coco Supreme, Sexton doors 9 pm. Bovine sex CluB Olde, Cross Dog, Ayahuasca,

Familiars 9 pm. $10. Coalition Pantychris­t, Black Donnellys, The Nude Dogs, Keelie (hardcore punk), 9:30 pm. Drake Hotel Mt Joy doors 7 pm. tHe Garrison Spookey Ruben, Roncy Boys, Very Venuto doors 9 pm. HarBourFro­nt Centre Boogat, The Soul Motivators Shield To Shore Festival free outdoor concert (hip-hop/soul/funk), 8-11 pm.

HorsesHoe Teenage Head, Dany Laj & ñ

The Looks, Slamboni doors 8 pm. JunCtion City MusiC Hall Good Enough Motown Live Karaoke 9 pm. lee’s PalaCe Terminal Joy, Hired Guns, Faiyed & The Wasted Chances, Broken Satellites doors 8:30 pm. tHe loCal PuB The People Say (funk soul organ trio), 9 pm. PHoenix ConCert tHeatre Savoy Brown, Kim

Simmonds (blues/rock), doors 8 pm.

Rebel Africa All Star Music Fest Franko, ñ

Tekno, Sauti Soul and Stonebwoy (Afropop/rap/dancehall/reggae), doors 9 pm. Rivoli Adrian Miller Band, The Memberz album release, doors 9 pm.

Roy Thomson hall Natalia & Murray ñ

(The Dears), Strings, Lou Canon Live On The Patio Paper Bag Showcase, 4:30 pm. sony CenTRe foR The PeRfoRming aRTs Idina Menzel doors 7 pm, all ages. TRanzaC Yasmin Soul 10 pm. UndeRPass PaRk UNITY Festival Dance Exhibition & Beatbox Competitio­n All-styles dance showcases and cyphers plus spits & beats from top Canadian beatboxers, 5-11 pm. velveT UndeRgRoUn­d 3Teeth, Second Pass, Hot Lips doors 9 pm.

Folk/Blues/Country/World

525 king W Budweiser County Fair Outdoor boot-stomping party with mechanical bull rides, line dancing & music by Johnson Crook, Jade Eagleson, Natasha Zimbaro, Jesse Gold, Kaitlin Kozell, Emily Reid, the Reklaws & others, Fri 5-11 pm, Sat noon-11 pm.

aRRay sPaCe Glenn Jones (solo acoustic ñ

guitar & banjo), 8 pm. bURdoCk Duncan Davies, Ejji Smith, Dan Challis doors 8:30 pm. The loCal PUb Laura Tremblay 5 pm. lUla loUnge Cafe Cubano, DJ Suave (salsa/ timba), 10:30 pm

yonge-dUndas sqUaRe Ria Mae, The ñ

Pick Brothers Band (rock/country/folk), Indie Fridays free outdoor concerts, 8-11 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

geRRaRd aRT sPaCe Eclec-Tic-Toc Fest Experiment­al music and sounds by FASTER, Knurl, Darling Cora, The Bim Prongs, Lorne Shapiro, Fake Flesh and others. Jul 14 & 15, 6-11 pm. heliConian hall Stillness and Echoes: Robert Bruce (solo piano music & short films), 8 pm. lUla loUnge Django Futuro (world music/ jazz/Parisian gypsy swing), 7:30 pm. old mill inn Double Helix Duo Tony Chotem and Peter Chotem (jazz), 7:30 pm. PiRaTe life ToRonTo Water Music Series 2: Toronto Chamber Players Concert aboard a sailing pirate ship with Sybil Shanahan (cello), Laurence Schaufele (viola), Marcus Scholtes and Sharon Lee (violins), 6:30 pm. RePosado The Reposadist­s (jazz), 9:45 pm. The Rex Dave Young Quintet (jazz), 9:45 pm. Artie Roth (jazz), 6:30 pm. Hogtown Syncopator­s (jazz), 4 pm. Woodbine PaRk Beaches Jazz Festival Latin Carnival Outdoor performanc­es by Santerias, Yani Borrell, Son de Cuba, Natalie Castro, Los Hijos de Tuta, Latin Swing Orchestra & others, Jul 14-16, Fri 6-11 pm, Sat noon-11 pm, Sun noon-8 pm.

danCe musiC/dJ/lounge

The 805 sTUdio LUSH spoken word and dance party with DJ Black Lotus, DJ Ron Jon, 9 pm. The Ceili CoTTage Bless The Funk: DJ Soulcial.

Coda John Talabot, Kelly Lee Owens ñ

doors 10 pm. emmeT Ray baR DJ Funky Flavours (funk/soul), 10 pm. haRlem UndeRgRoUn­d Summer Love DJs Steph Honey, Steve B & Flex Of All Trades (R&B/reggae/soca) 10 pm. soPRa UPPeR loUnge Sopra Soul: Terence Gowan (80s hits), 9 pm. sToP, dRoP & Roll Grizzlie, Valery Vaughn 9 pm. sWan dive DJ General Eclectic Soul Flower (soul, psych & oddities), 10 pm.

Saturday, July 15 pop/roCk/Hip-Hop/soul

aiR Canada CenTRe Tom Petty & The ñ

Heartbreak­ers doors 7 pm. alleyCaTz Jamesking (Gyles Band), 9:30 pm.

The baby g Not Dead Yet: The Urinals, ñ Century Palm, The Protruders 9 pm. bUdWeiseR sTage Iron Maiden, Ghost ñ

7:30 pm. Caffeine – ToRonTo’s Cafe Sarah Jordan & Matt G (acoustic pop), 7:30 pm.

david PeCaUT sqUaRe UNITY Festival: ñ

Main Source, TOBi, The Sorority Free 3 pm. The gReaT hall In The Valley Below, Flagship doors 8 pm [Longboat Hall].

haRboURfRo­nT CenTRe Good Enough ñ

Live Karaoke Shield To Shore Festival, 10:30 pm-3 am [Brigantine Room]. TUNS, Lisa LeBlanc Shield To Shore Festival outdoor concert (indie rock/folk thrash), 8-11 pm. haRd lUCk baR The Atomic Bitchwax, Mirror Queen (stoner rock), 8 pm.

hoRseshoe Beth Ditto, U.S. Girls ñ

doors 9 pm. JUnCTion CiTy mUsiC hall Zuffalo (groovy funk), 9 pm.

lee’s PalaCe New Swears ñ

doors 8 pm. mod ClUb Air Guitar Canada National Championsh­ips Provincial champions and dark horse entrants fake it for the title with headliners HELLbros, 7:30 pm. oPeRa hoUse Northlane, Intervals, Invent Animate doors 7 pm, all ages. Phoenix ConCeRT TheaTRe Tifa, Demarco, Eyesus, Spex Da Boss, White Bwoy Reggae Revolt, doors 9 pm.

saving gigi Dérive, Childs, Joncro, ñ

Sweettea (garage/noise rock), doors 9 pm. See preview, page 28. smiling bUddha Cadence Calling, Confined To Oblivion, Throne To The Wolves doors 8 pm [lower level]. Humanities, Low Sun, Buck Gooter split-tape release, 9 pm.

Folk/Blues/Country/World

dakoTa TaveRn The Double Cuts 10 pm. Saturday Bluegrass Brunch 10 am-2 pm. haRboURfRo­nT CenTRe Flavia Nascimento & Luke Jackson, The Once Shield To Shore Festival (folk/Brazilian/traditiona­l), 4-8 pm. hUgh’s Room live Peter Asher & Albert Lee 8:30 pm. la RevolUCión Yor Magic Mic jam, 2-5 pm. The loCal PUb Joey Wright video release & listening party, 9 pm. Smokey Witt (classic early country), 5 pm. lUla loUnge Salsotika, DJ Santiago Valasquez (classic salsa music from 80s/90s), 10:30 pm. sCadding CoURT CommUniTy CenTRe Tomi Swick & Kayla Diamond Slaight Music Night at Toronto Fringe Festival, 8 pm.

TRanzaC ñ

Bob Wiseman 7:30 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

bURdoCk Taktus video release party (marimba duo), 6-8 pm. gRossman’s TaveRn The Happy Pals (Dixieland jazz), 4:30 pm. old mill inn Dave Caldwell Quartet (jazz), 7:30 pm. oRChaRd baR Luke Vajsar (funk/jazz/blues/ psychedeli­c), 9 pm. The Rex Alex Dean Quartet (jazz), 9:45 pm. Alex Coleman’s A/C Unit (jazz), 7 pm. George Lake Big Band 3:30 pm. The Sinners Choir (jazz), noon.

danCe musiC/dJ/lounge

foRT yoRk All Day I Dream Of Sunshine Divine: Lee Burridge, YokoO, Gorje Hewek & Izhevski, 1-10 pm. The gaRRison Turning Point Selectors: A Man Called Warwick, doors 10 pm. sWan dive DJ Granny Pantys (post punk/altrock/psych/oddities), 10 pm. TRanzaC Cut A Rug: DJ Vibrant Matter 10 pm.

Sunday, July 16 pop/roCk/Hip-Hop/soul

adelaide hall Jesse Royal, Signal Fire (reggae/ rock), 8 pm.

The baby g ñ

Jeffrey Lewis & Los Bolts 8 pm. dakoTa TaveRn The Mercenarie­s (old school soul/R&B), 8 pm.

hoRseshoe Royal Headache, Career Suicide, ñ Kiwi Jr doors 8 pm, all ages. RogeRs CenTRe Metallica, Avenged ñ

Sevenfold, Volbeat 6 pm. soUThside Johnny’s Rebecca Matiesen & Phoenix Open Jam (pop/rock), 10 pm.

Folk/Blues/Country/World

blaCk beaR PUb Black Bear All Stars weekly jam, 4:30-8:30 pm. dakoTa TaveRn Sunday Bluegrass Brunch am-2 pm. hUgh’s Room live Sue Foley 8:30 pm. The loCal PUb Ivan Rosenberg & Adam Shier (guitar & dobro duo), 5 pm. mCgRadies TaP and gRill Gtar Live weekly jam, 7-11 pm. oPeRa bob’s The Ole Fashion (root-rock Americana), 9 pm. Relish baR & gRill David MacMichael & Paul Brennan Stir It Up Sundays open jam, 9 pm.

Jazz/ClassiCal/experiment­al

bURdoCk Rich Brown & Luan Phung Quintet (jazz), doors 8:30 pm. emmeT Ray baR Dan Fortin Trio (jazz), 6 pm. gRossman’s TaveRn The New Orleans Connection All Star Jazz Band 4:30-8 pm. The Rex Rosemary Galloway 9:30 pm. Hannah Barstow Trio 7 pm. Beverly Taft Group 3:30 pm. Hart House Jazz Ensemble noon. sPadina mUseUm Music In The Orchard Free outdoor concerts, 1:30-2:30 pm. TRanzaC Makeshift Island (jazz), 10 pm. Xuan Ye album release, 7:30 pm.

danCe musiC/dJ/lounge

velveT UndeRgRoUn­d Mix Master Mike ñ

11 pm.

Monday, July 17 pop/roCk/Hip-Hop/soul

10 Casa loma Soul In The City: Sean Jones (R&B), 7:30 pm.

danfoRTh mUsiC hall Ride 8 pm (note: ñ

venue changed from Massey Hall). emmeT Ray baR Sam Dickinson Band 9:30 pm.

The gReaT hall Thurston Moore Group ñ

doors 8 pm.

HORSESHOE Often Not, The Redhill Valleys, Revive The Rose doors 8:30 pm.

SMILING BUDDHA Not Dead Yet: Institute, ñ Siyahkal, Chlorine, Black Leather Jacket 8 pm.

FOLK/BLUES/COUNTRY/WORLD

ñ BUDWEISER STAGE Chris Stapleton,

Margo Price, Brent Cobb doors 5:30 pm. DORA KEOGH Julian Taylor & Tyler Ellis Riverboat Mondays Kitchen Party Jam, 8 pm. THE LOCAL PUB Hamstrung Stringband 9 pm. MONARCH TAVERN Jenny Ritter Band, Aerialists doors 8 pm. PIRATE LIFE TORONTO Loose Roots Duo boat concert, 6:30 pm. TRANZAC Annex Ukulele Jam 8 pm [Main Hall].

JAZZ/CLASSICAL/EXPERIMENT­AL

BERKELEY BICYCLE CLUB Jazz On Jarvis Wintergart­en Orchestra and others, 5-9 pm. KOERNER HALL James Ehnes 7:30 pm. THE REX Richard Whiteman Group 6:30 pm.

Tuesday, July 18 POP/ROCK/HIP-HOP/SOUL

99 SUDBURY Open Roof Festival: Get Out Live music by blues/rock band Park Eddy and screening of Jordan Peele’s film, 7 pm.

AIR CANADA CENTRE Queen & Adam ñ

Lambert. THE BABY G Re-TROS, Mimico 8:30 pm. BUDWEISER STAGE Muse, Thirty Seconds To Mars, PVRIS 7 pm. D-BEATSTRO Dream Version 8 pm. DANFORTH MUSIC HALL Soul Asylum, Cracker doors 6:30 pm.

MASSEY HALL Jill Scott, StaceyAnn Chin ñ

doors 7 pm, all ages. MOD CLUB Why Don’t We doors 7 pm, all ages. RIVERDALE PARK EAST Toronto Bicycle Music Festival Sunset Series Hip-hop, dancehall, house and popping masters Moon Runners dance battle at Flemingdon Park. Depart 5:45 pm from Riverdale Park E. Free, RSVP required. SMILING BUDDHA Bellows, Big Ups doors 7 pm, al ages.

FOLK/BLUES/COUNTRY/WORLD

ñ THE GREAT HALL

Julie Byrne doors 8 pm. HORSESHOE Larry Campbell & Teresa Williams doors 8:30 pm. THE LOCAL PUB Old Pony (old-time trio), 9 pm. ORIOLE, MARIPOSA CRUISES Live On The Lake: Sons Of Rhythm boarding 7 pm.

TRINITY SQUARE PARK Play The Parks Outdoor Concert Series: Leslie Huyler outdoor summer concert, noon-1 pm.

JAZZ/CLASSICAL/EXPERIMENT­AL

BURDOCK Colin Story Quartet & Mack Longpre Quartet (jazz), doors 8:30 pm. CASTRO’S LOUNGE Fred Spek’s CaMp CoMbo (pop-jazz), 8 pm. EDWARD JOHNSON BUILDING Soile Isokoski (soprano), 7:30 pm [Walter Hall]. LA REVOLUCIÓN Peter Hill & Tara Davidson Tuesday Duo (piano, alto sax), 8 pm. N’AWLINS JAZZ BAR Stacie McGregor (New Orleans jazz & blues), 6:30-9:30 pm. THE REX George Garzone & Jabfung 9:45 pm. Worst Pop Band Ever (jazz), 6:30 pm.

DANCE MUSIC/DJ/LOUNGE

THE PISTON Shaemara & Jes Cho, Desiire, Little Lotus video premiere & show, 9 pm. REPOSADO alien!radio: DJ Gord Cummings (country/soul/punk/jazz), 9:30 pm.

POP/ROCK/HIP-HOP/SOUL

THE BABY G New Tendencies, Dirty Inputs, Doom Tickler Album release, doors 9 pm. BUDWEISER STAGE Chicago, The Doobie Brothers doors 6:30 pm. DRAKE HOTEL Tristen, Nikki’s Wives, LOLAA doors 8 pm. THE HIDEOUT Phill Hood! & the Exclamatio­n, Eclectic Revival, Yanis, Jeremy De Freitas AFL 2nd Anniversar­y Show & Phill Hood CD release, 8 pm. HORSESHOE The Young Ramblers, Kings Limit, Tomacco, Infinite Repeat doors 8:30 pm. NATHAN PHILLIPS SQUARE City Hall Live Free outdoor concerts. 12:30-1:30pm. TRANZAC Mas Aya 10 pm.

FOLK/BLUES/COUNTRY/WORLD

ALLEYCATZ Midtown Blues Jam w/ Mark Stafford and Ken Yoshioka, 7 pm. ARTISTS’ GARDEN CO-OPERATIVE Nicole Coward, Plein Air Garden Concerts Series, 7:30 pm BURDOCK The Girl, Blunt Chunks, Falcon Jane doors 8:30 pm.

DANFORTH MUSIC HALL Xavier Rudd, Emmanuel ñ Jal, Christina Holmes 7 pm. JUNCTION CITY MUSIC HALL Original Open Mic 7-9 pm. THE LOCAL PUB Jenny Ritter (folk/rock), 9 pm.

JAZZ/CLASSICAL/EXPERIMENT­AL

EAST LYNN PARK Pretzel Logic The Danny Loves Music Series free outdoor concert, 6-9 pm. MOTEL BAR Luke Vajsar Hypnotic Lounge Series (funk/jazz/blues/experiment­al), 10:30 pm. N’AWLINS JAZZ BAR The Jim Heineman Trio w/ Stacie McGregor & Mark Hundevad 7 pm. REPOSADO Spy vs Spy vs Spy: Michael Herring & James Robertson (jazz/surf), 9:30 pm. THE REX George Garzone & Jabfung 9:45 pm. Ted Warren Trio (jazz), 6:30 pm. TRANZAC Allison Cameron (jazz), 7:30 pm.

 ??  ?? Uniiqu3 plays the Baby G on July 14.
Uniiqu3 plays the Baby G on July 14.
 ??  ?? Jill Scott plays Massey Hall July 18.
Jill Scott plays Massey Hall July 18.

Newspapers in English

Newspapers from Canada