ON TAP

The Daily Press (Timmins) - - SPORTS -

FRI­DAY, NOVEM­BER 9

TMHL: Ka­puskas­ing Ice Hawks vs Por­cu­pine Gold Kings at the Carlo Cattarell Arena, 7 p.m.

TSMBL: Sling Choker vs Sue’s Bar­ber Shop Clip­pers at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; Club 147 vs Wolf­pack at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

SATUR­DAY, NOVEM­BER 10 NOPHL: Mi­nor Divi­sion, North Bay Trap­pers vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 2 p.m.; North Bay Trap­pers vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 7:30 p.m.

SUN­DAY, NOVEM­BER 11 NOPHL: Mi­nor Divi­sion, North Bay Trap­pers vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 10:30 a.m.

MON­DAY, NOVEM­BER 12 TMHL: Ka­puskas­ing Ice Hawks vs Schu­macher Cubs at the McIn­tyre Arena, 8 p.m.

TWRHL: Kia of Tim­mins vs Re­hab Plus at the Whit­ney Arena, 9 p.m.; Re­store Physio vs House of Bras at the Whit­ney Arena, 10 p.m.

TUES­DAY, NOVEM­BER 13 TMHL: Tim­mins Fly­ers vs Iro­quois Falls Eski­mos at the Jus Jor­dan Arena, 7:30 p.m.

WED­NES­DAY, NOVEM­BER 14 TMHL: Por­cu­pine Gold Kings vs Tim­mins Fly­ers at the Archie Dil­lon Sport­splex, 8 p.m.

TWRHL: Re­store Physio vs Min Man Press at the Whit­ney Arena, 9 p.m.; NPLH Drilling vs Re­hab Plus at the Whit­ney Arena, 10 p.m.

THURS­DAY, NOVEM­BER 15 TMHL: Iro­quois Falls Eski­mos vs Ka­puskas­ing Ice Hawks at the Sports Palace, 7 p.m. TSWBL: Dunk Di­vas vs Hot Shots at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; BioPed Foot­care vs Re­store Phys­io­ther­apy at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

FRI­DAY, NOVEM­BER 16

NOJHL: Cochrane Crunch vs Tim­mins Rock at the McIn­tyre Arena, 7 p.m.

TMHL: Schu­macher Cubs vs Por­cu­pine Gold Kings at the

Carlo Cattarello Arena, 7 p.m.

TSMBL: Sling Choker vs Club 147 at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; Sue’s Bar­ber Shop Clip­pers vs Wolf­pack at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

SATUR­DAY, NOVEM­BER 17 NOPHL: Mi­nor Divi­sion, Sud­bury Wolves vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 12:30 p.m.; Sud­bury Wolves vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 7 p.m.

NOPHL: Ma­jor Divi­sion, Nickel City Sons vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 2 p.m.; Nickel City Sons vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 8:30p.m.

NOJHL: El­liot Lake Wild­cats vs Tim­mins Rock at the McIn­tyre Arena, 2 p.m.

NOBHL: Soo Grey­hounds vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 5 p.m.

GNML: Soo Ma­jor Thun­der­birds vs Tim­mins Ma­jors at the McIn­tyre Arena, 7:30 p.m.

SUN­DAY, NOVEM­BER 18 NOBHL: Soo Grey­hounds vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 9 a.m.

NOPHL: Mi­nor Divi­sion, Sud­bury Wolves vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 11 a.m.

NOPHL: Ma­jor Divi­sion, Nickel City Sons vs Tim­mins North Stars at the Archie Dil­lon Sport­splex, 12:30 p.m.

GNML: Soo Mi­nor Thun­der­birds vs Tim­mins Ma­jors at the McIn­tyre Arena, 1:30 p.m.

MON­DAY, NOVEM­BER 19 TMHL: Por­cu­pine Gold Kings vs Schu­macher Cubs at the McIn­tyre Arena, 8 p.m.

TWRHL: Min Man Press vs House of Bras at the Whit­ney Arena, 9 p.m.; NPLH Drilling vs Re­hab Plus at the Whit­ney Arena, 10 p.m.

TUES­DAY, NOVEM­BER 20 TMHL: Ka­puskas­ing Ice Hawks vs Iro­quois Falls Eski­mos at the Jus Jor­dan Arena, 7:30 p.m.

WED­NES­DAY, NOVEM­BER 21 TMHL: Iro­quois Falls Eski­mos vs Tim­mins Fly­ers at the Archie Dil­lon Sport­splex, 8p.m.

TWRHL: Kia of Tim­mins vs NPLH Drilling at the Whit­ney Arena, 9 p.m.; Re­store Physio vs Min Man Press at the Whit­ney Arena, 10 p.m.

THURS­DAY, NOVEM­BER 22 TMHL: Schu­macher Cubs vs Ka­puskas­ing Ice Hawks at the Sports Palace, 7 p.m.

TSWBL: BioPed Foot­care vs Dunk Di­vas at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; Re­store Phys­io­ther­apy vs Hot Shots at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

FRI­DAY, NOVEM­BER 23 TMHL: Tim­mins Fly­ers vs Por­cu­pine Gold Kings at the Carlo Cattarello Arena, 7 p.m. TSMBL: Sue’s Bar­ber Shop Clip­pers vs Club 147 at O’Gor­man In­ter­me­di­ate

Catholic School, 7 p.m.; Wolf­pack vs Sling Choker at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

MON­DAY, NOVEM­BER 26 TMHL: Tim­mins Fly­ers vs Schu­macher Cubs at the McIn­tyre Arena, 8 p.m.

TWRHL: Kia of Tim­mins vs Re­hab Plus at the Whit­ney Arena, 9 p.m.; Min Man Press vs House of Bras at the Whit­ney Arena, 10 p.m.

TUES­DAY, NOVEM­BER 27 TMHL: Schu­macher Cubs vs Iro­quois Falls Eski­mos at the Jus Jor­dan Arena, 7:30 p.m.

WED­NES­DAY, NOVEM­BER 28 TMHL: Ka­puskas­ing Ice Hawks vs Tim­mins Fly­ers at the Archie Dil­lon Sport­splex, 8 p.m. TWRHL: Re­store Physio vs House of Bras at the Whit­ney Arena, 9 p.m.

THURS­DAY, NOVEM­BER 29

NOJHL: Tim­mins Rock vs Kirk­land Lake Gold Min­ers at the Joe Mavrinac Com­mu­nity Com­plex, 7:30 p.m.

TMHL: Por­cu­pine Gold Kings vs Ka­puskas­ing Ice Hawks at the Sports Palace, 7 p.m.

TSWBL: Re­store Phys­io­ther­apy vs Dunk Di­vas at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; Hot Shots vs BioPed Foot­care at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

TWRHL: Kia of Tim­mins vs NPLH Drilling at the Moun­tjoy Arena, 10 p.m.

FRI­DAY, NOVEM­BER 30 NOJHL: Hearst Lum­ber­jacks vs Tim­mins Rock at the McIn­tyre Arena, 7 p.m.

TMHL: Iro­quois Falls Eski­mos vs Por­cu­pine Gold Kings at the Carlo Cattarello Arena, 7 p.m.

TSMBL: Sling Choker vs Sue’s Bar­ber Shop Clip­pers at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 7 p.m.; Club 147 vs Wolf­pack at O’Gor­man In­ter­me­di­ate Catholic School, 8:30 p.m.

Newspapers in English

Newspapers from Canada

© PressReader. All rights reserved.