BRIDGE RESULTS
Ancaster Senior Achievement
Centre, 905-546-2999
July 30 Sec A
NS
1. John Kersley, Ken Koach
2. Jerry Athanasius, Betty Lukey
3. Mick Stewart, Jill Regoeczi
4. Patti Risk, Paula McNutt
5. Bill Eichenlaub, Audun Ask Sec A EW
1. Ron Fast, Diana Fast
2. Jean Wilson, Tony Knight
3. Nicole Scullion, Pat Pugh
4. Gisele Muir, David Muir
5. Mary Forchuk, Joanne Aird July 30 p.m.
NS
1. CamClarke, Maureen Clarke
2. Gene Clark, Hubie Clark
3. John Turner, Ken Koach
EW
1. Al Dalsto, Barry Dalsto
2. Tony Knight, Gudrun Mitterling
3. Dave Hinich, Nancy Hinich Bronte Bridge Club, 905-632-2751 N/A Burloak Bridge Club 905-5105482 N/A Central Memorial Recreation Centre
Bridge Club 905-546-4939 July 28
NS
1. Kris Kalia & Barb Allen
2. Flo Crozier, Winslow Pilgrim
3. Lodhi Mohamad, Bob Nelson
4. Ruth Kirwan, Dorothy Rayner EW
1. Gudrun Mitterling, Tony Knight
2. Sonia Korol, Bob Korol 3. Mim Babcock, Paul Coughlin
4. Maggie Bird, Helen Bennie July 30
1. Kris Kalia, Bob Griffin
2. Mim Babcock, Lillian Emery
2. Ida Shuman, Jean Stakich
2. Jean Mayo, Barbara Echenberg
5. Sharon Gendron, Helen Fountain Dundas Seniors Cub, 905-6282304
July 30
NS
1. Shirley Williams, Eileen Grady
2. Beth Callowhill, Jane VanSickle
3. Jan Southall, John Gumbert
4. Susan Meek, Joe Gordon
5. Linda Spinks, Olive Matthie
6. Kay Sundin, Janet Hunter
7. Lynne Spragg, Lynn Mutton EW
1. Bob Mutton, Cynthia Wilkinson 2.Gleenn Buck, Lawrence Rotenberg
3. Bill Brubacher, Gail Brubacher
4. Lou Page, Mary Hughes 5.Bob Korol, Sonia Korol
6. Hart Hennig, Wib Willows
7. Marg Wilby, Vince DeAngelis Hamilton Bridge Centre, 905-5286829
July 20 Afternoon
NS
1. Shirley Molot, Elaine Siegel
2. Jan Kostyrka, John Parker
3. Keith Coutlee, Peter Moore
4. David Fox, Don Hopkins
5. Eileen Kearns, Jim Wolsey
6. Nan Coolsma, Jim Jones EW
1. David Wei, Ray Procwat
2. Susan Meek, Sally Lewis
3. Sue Barreca, Judith Born
4. Dianne and David Beswick
5. Susanne Kightley, Cheri Weaver
6. Bob Miller, Bob Hill
July 23 a.m.
1. Morag Horsman, Maureen Hills
2. Jim Wolsey, Rosemary Miller
3. Cheri Weaver, Debbie Sheehan
4. Norm Macdonald, Ralph Trodd
5. Ronald Kennedy, Gord MacRae
6. Scott Innes, Ray Procwat 7/8/9. Lesley Beaumont, Beth Neilsom
7/8/9. Susanne Kightley, Charmaine Marsden
7/8/9. Allan MacKinnon, Rob MacKinnon
July 24 a.m.
NS
1. Shirley Molot, Elaine Siegel
2. Barry Petrie, Dan Tomlinson
3. Beryle Patterson, Jim Johnson
4. Sue Darracott, Cynthia Kay EW
1. Bob Miller, Rod McLean
2. Mary Mills, Margaret Selinger
3. Olive Matthie, Viktoria Renaud
4. Cheri Weaver, Debbie Sheehan July 24 p.m.
NS
1. Dan Perco, John Parker
2. Rosemary Miller, Jim Wolsey
3. Pam Eves, Dave Dent
4. Susan Meek, Angela McLean EW
1. Helen Kirkpatrick, Lesley Beaumont
2. Phyllis Morelli, Bruce Ritchie
3. Viktoria Renaud, John Marshall
4. Geri Saindon, Jan Kostyrka Hamilton Bridge Luver’s Group,
905-379-4029 Aug. 2
NS
1. Gale Small, Shirley Williams
2. Shirley Molot, Elaine Siegel
3. Marie Gallacher, Jean Hader
4. Ann-Marie McMinniman, Norman MacDonald
5. Donald Hopkins, Janine Towle EW
1. Eileen Kearns, Susan Meek
2. Mirdza Jaunzemis, James Jones
3. Debbie Sheehan, Cheri Weaver
4. Lynn Duce, Kathryn Martin
5. Barb Greening, Margaret Selinger Mount Hamilton Bridge Club,
905-383-3343
Aug. 2
NS
1. Jerry Yamashita, Doug Dolbear
2. Michelle Ellis, Eileen Grady
3. Jean Ralph, Sandra Thom EW
1. Robert Panchuk, Gene Thom
2. Brian Warry, Syed Ahmad
3. Manjula Jhamb, Freddie Schmitt Rosedale Seniors Duplicate Bridge
Aug. 5
NS
1. Jen Novak, Dan Novak
2. Jeannies Ibbotson, James Lahey
3. Peter Vanderwerf, Helena Vanderwerf
EW
1. Elizabeth Van Asselt, Christine Herrell
2. Tony Knight, Gudrun Mitterling
3. Bob Korol, Sonia Koprol Sackville Senior Duplicate Bridge,
905-512-9021
Aug. 1 Sec A
NS
1. Barry Spinner, Scott Innes
2. John Gumbert, Penny Gumbert
3. Don Bell, Sue Meek
4. Cam Clarke, Maureen Clarke
5. Bill Spurr, Ann Spurr
EW
1. Al Schlosser, Peter Vanderwerf
2. Betty Eagan, Odette Sabourin
3. Maggie Bird, Frances White
4. Harry Johnston, Mim Babcock
5. Gabe Szvoboda, David Caverly Sec B NS
1. Doug Woltz, John Harvey
2. Jorge Guerreiro, Jenny Bjegovich
3. Gary Schinkel, Jennifer Schinkel
4. Dave Nichol, Janet Nazar
5. Lodhi, Mohamed Ibrahim EW
1. J Athanasius, Betty Lukey
2. Kris Kalia, Mirdza Jaunzemis
3. Titus Varghese, Anne Barrs
4. Nicole Scullion, Pat Pugh
5. Nancy Hinich, Dave Hinich Stoney Creek Seniors Club 60, 905-664-6110
Aug. 3
NS
1. Earl Haystead, Barry Williams
2. Flo Crozier, Stephen Cowell
2. Al Dalsto, Marj Dalsto
3. Al Schlosser, Gudrun Mitterling EW
1. Peter Schmitt, Freddie Schmitt
2. Ann Orlando, James Lahey
3. Judy Garner, Tony Knight YWCA Seniors, 905-529-7727 Aug. 2
NS
1. Bob Griffin, Joan Knox
2. Neil Pratt, Ida Shuman
3. Jean Stakich, Esther Alexander EW
1. Mohamed Ibrahim, Lucy Jordi
2. Pat Ingraham, Ann Goetz
3. Jeanne Mayo, Penny Petrie