24sata

Ruše rekorde: Ni gola ni pobjede mjesecima

DONJI DOM HNL-A Split je 11 utakmica bez gola, a Istrin je niz još i tužniji. Bez pobjede su već 29 utakmica u HNL-u, Kupu i kvalifikac­ijama

-

Znate onu floskulu: “Ma ne bi pobijedili ni da se igralo dva dana, a ne 90 minuta”? Upravo to događa se nogometaši­ma Istre 1961, čiji niz bez pobjede traje gotovo 48 sati. - U ovom trenutku moram biti zadovoljan i bodom - pokušavao je zvučati optimistič­no Goran Tomić. Novi trener umalo je dočekao prvi trijumf poslije 2610 minuta istarskog posta. Ipak, 18 minuta prije kraja Lokomotivi­n Dejan Radonjić, baš bivši igrač Istre, zabio je za konačnih 1-1. - Svejedno mogu biti sretan i zadovoljan jer sam vidio pozitivnu energiju kod svojih igrača - dodao je Tomić. No Istra čeka i čeka... Od posljednje pobjede stigla se u Hrvatskoj formirati i raspasti vlada, pa još i raspisati novi izbori. A ako ne pobijedi u sljedećih pet utakmica, klub iz Pule dočekat će i nova slavlja iz izbornih stožera stranaka u rekordnom crnom nizu... Izbori su 11. rujna, a nije više daleko ni godišnjica posljednje pobjede. Do 17. listopada ostalo je još devet prilika za prekid niza. Splićani, pak, pamte 20. ožujka. Tad je Petar Franjić zabio posljednji gol, protiv Lokomotive u Zagrebu, a poslije toga nagomilalo se 1004 minute posta za crveni splitski klub. Niz bez pobjede traje 12 utakmica. - Očito smo se negdje nekome ili nečemu zamjerili - proklinje sudbinu Vjekoslav Lokica, novi trener na klupi RNK i dodaje: - Ali moramo biti uporni. Samo rad na treningu može nas izvući iz ove situacije. Ivan Rakitić se, zajedno s Javierom Mascherano­m, Sergiom Busquetsom, Gerardom Piqueom, Claudiom Bravom, Marc-Andreom ter Stegenom, Thomasom Vermaeleno­m, Andresom Iniestom, Jordijem Albom i Douglasom jučer priključio treninzima Barcelone. Za početak je pozirao s turskim reprezenta­tivcem Ardom Turanom. (th)