24sata

BORNA NIKAD NIJE BIO OVAKO MOĆAN

FINALE ŠANGAJA Borna će danas u finalu turnira iz ATP 1000 Masters serije igrati protiv Đokovića, od njega zasad gubi 2-0

-

Ovo mi je jedan od najboljih mečeva u životu. Baš mi je sve išlo, a kad se sjetim da sam htio odustati od turnira... Došao sam s ukočenim vratom, a sad sam u finalu, rekao je Borna Ćorić, nakon što je srušio Federera za finale Šangaja. Sat i 13 minuta trajao je meč u polufinalu turnira iz ATP 1000 Masters serije u Šangaju. Na kraju je Borna slavio 6-4, 6-4. Break na početku prvog seta, break na početku drugog seta. Servis je Borni bio savršen i došao je do jedne od najvećih pobjeda u svojoj karijeri. - Nisam se osjećao dobro, mučili su me ti bolovi

u vratu na početku turnira, ali rekao sam si: ‘idem probati, nemam što izgubiti’. Ispalo je sjajno - rekao je Borna. Veliki Švicarac stisnuo mu je ruku i pohvalio ga nakon meča. - Igrao je sjajno, bio je puno bolji od mene u svim segmentima rekao je Roger Federer. Dosad je Ćorić u karijeri osvojio naslove u Marakešu i u Halleu, ali ovo mu je bez ikakve sumnje najveći uspjeh u karijeri. Prvo finale ovako jakog turnira, prvi će put u karijeri imati priliku uzeti naslov na ATP Masters 1000 turniru. Wawrinka, Del Potro, Federer, tri su Grand Slam pobjednika i tri

sjajna tenisača pala u Šangaju, danas Bornu čeka Novak Đoković. Srpski tenisač je bez problema u polufinalu pobijedio Zvereva. Doslovno se prošetao u tom meču, protiv Ćorića će biti favorit, ali ako Borna ponovi jučerašnju igru, onda se može nadati novoj velikoj pobjedi. Bit će to treći međusobni susret Ćorića i Đokovića, a Novak zasad vodi 2-0. Oba puta su igrali na ATP Masters 1000 turnirima, oba puta na zemlji. Prvi put 2016. godine u Madridu, drugi put ove godine u Monte Carlu. Oba puta je bilo 2-0 u setovima za srpskog tenisača, a ovogodišnj­i je meč bio puno neizvjesni­ji. Od ponedjeljk­a će Borna biti 13. tenisač svijeta, bit će mu to najbolji plasman u karijeri. Finale u Šangaju igra se danas od 10.30 sati po našem vremenu.