24sata

Asovi se čuvali za Dalić poslao poru

NIJE IŠLO, CURILO JE... Uopće nismo htjeli tu utakmicu, a moramo naučiti braniti se od kontri, rekao je Dalić, koji je isprobao igru s tri stopera i dao šansu četvorici debitanata

-

s tri stopera, a kad ćemo ako ne sada? Nije išlo, curilo je sa svih strana. Dečkima nemam što zamjeriti, dali su sve od sebe ovih deset dana. Žao mi je publike i jer smo se oprostili od njih porazom - kaže izbornik. U prvom porazu od neke afričke selekcije debitirali su Simon Sluga, Dario Melnjak, Filip Benković i Mijo Caktaš. - Novim igračima još uvijek treba utakmica i samopouzda­nja. Nije lako biti u reprezenta­ciji, još su u grču, strahu, nervozi, ali ovakve utakmice tome služe. Nakon poraza idu kritike, ali ja ih nemam, idemo dalje. U prvom poluvremen­u su Tunižani stvorili 4-5 izrazitih šansi. - Prvo poluvrijem­e je bilo loše, nismo mogli stvoriti ništa, oni su se branili, bili su u bloku. Drugo je bilo puno bolje, ali primili smo gol iz penala. Najvažnije je naučiti igrati protiv kontranapa­da. A u prvoj utakmici koju je vodio u svom Varaždinu nakon deset godina, Dalić je poslao i jasnu poruku Duji Ćaleti-Caru. Mladi stoper, koji je odbio nastupiti na Euru U21 tvrdeći da ga klub ne pušta, jedini je uz Lovru Kalinića od 23 igrača s popisa koji nije dobio ni minute u dvije utakmi