24sata

Peta sreća za Hajduk: Prvi put dobio Goricu

JOSIPOVA GOLČINA Splićani su slavili 3-0 uz igrača više. ‘Ovo je za pokojnog oca’, rekao je Juranović koji je zabio eurogol

-

Odahnuli su navijači Hajduka, iz petog pokušaja “bili” su prvi put pobijedili Goricu u HNL-u (3-0) pred 14.054 gledatelja na Poljudu.

Bila je to nervozna utakmica s čak 10 žutih i jednim crvenim kartonom, onim Cherifa Ndiayea u 59. minuti iako ga je mogao dobiti krajem prvog dijela zbog udaranja Nejašmića. Prva dva gola zabio je Jairo, bila su to i njegova prva dva u sezoni, a treći je dodao Josip Juranović u stilu Lea Messija,

NERVOZNI NDIAYE

prošavši cijelu obranu Gorice od centra do šesnaester­ca, gdje je pogodio same rašlje. - Nagradilo me za sav trud i rad. Gol posvećujem pokojnom ocu - kazao je Juranović.

I jedni i drugi imali su primjedbe na suđenje Marina Vidulina. U 15. minuti Dvornekovi­ć je pao nakon duela s trećim golmanom Marinom Ljubićem. - Sve ste vidjeli - rekao je Damir Burić, trener Hajduka.

- To je bio penal - jasan je bio njegov kolega Jakirović. (jt, tg)