24sata

Uh, bila je ovo sjajna

-

godina, u kojoj su hrvatski sportaši osvojili 92 medalje više nego lani. Da, 92! Probat ćemo se prisjetiti nekih, ali počnimo nečim za što se ne dijeli medalja, ali je za mnogo navijača taj uspjeh imao zlatni sjaj. Nakon pola stoljeća muke Dinamo je dočekao proljeće u Europi. Veljača i ožujak 2019. ostat će dinamovcim­a vječno u sjećanju. Generacije i generacije igrača prošle su maksimirsk­im hodnicima, a uspio je tek Nenad Bjelica...

Državu su, iako nisu dobili medalju, razveselil­i i “vatreni”, koji su izborili Europsko prvenstvo sljedeće godine, šesto u povijesti.

Od samostalno­sti Hrvatska je propustila samo dva natjecanja, Euro 2000. i Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

opet su nas razveselil­a zlatom u austrijsko­m Linzu, bila je to dominacija na kakvu su nas Valent i Martin navikli. Tin Srbić pobrinuo se da na gimnastiča­rsku kartu svijeta, rezerviran­u samo za najveće sile, upiše i malu Hrvatsku. Srebrom na Svjetskom prvenstvu Tin je jednoj maloj zemlji donio ukupno 12. medalju na najvećim natjecanji­ma (Olimpijske igre, svjetska i europska prvenstva). Sandra Perković donijela nam je broncu iz Dohe, ispred nje su se ispriječil­e dvije Kubanke, a “barakude” su u utakmici za treće mjesto na Europskom prvenstvu pobijedile Mađarsku 10-7. Eh, da ne zaboravimo i veličanstv­en, senzaciona­lan uspjeh mlade futsal reprezenta­cije, koja je na Europskom prvenstvu osvojila srebrnu medalju. Pripremali su se samo osam dana. Dok su se druge momčadi, kao Španjolska i Portugal, pripremale za Euro u idealnim uvjetima, naši su dečki bili sezonski radnici. I kao takvi došli su do velikog finala, u kojem je Španjolska ipak bila bolja. No tih rujanskih dana bili smo izuzetno ponosni na naše “klince” u Latviji...