24sata

ZADRANI DRUGI U FRANCUSKOJ

SINKOVIĆI NAJBRŽI U KVALIFIKAC­IJAMA UVJERLJIV PORAZ LOKOMOTIVE

-

Valent i Martin Sinković izborili su četvrtfina­le Svjetskog veslačkog prvenstva u češkim Račicama. Sinkovići su u prvoj utrci dvojca na pariće pobijedili s najbržim vremenom 6:12.76, četiri sekunde brže od Rumunja. Iduću utrku veslaju u srijedu. (dk)

Košarkaši Zadra drugim mjestom zaključili su nastup na jakom ProStars turniru u francuskom Angersu. Zadrani su nakon pobjeda nad Choletom i Hapoel Holonom u finalu turnira izgubili od Le Mansa 86-100. Sjajni Luka Božić zabio je 29 koševa. (dk)

Rukometaši­ce Lokomotive u 2. su kolu Lige prvakinja izgubile u Norveškoj od Storhamara 37-13 (22-7). To je drugi poraz lokosica, ali i drugi najveći poraz u povijesti Lige prvakinja. A Norvežanka­ma je to bila prva pobjeda uopće u elitnom natjecanju.