Glas Slavonije

Bjelobrđan­i bez bodova, liderstva i čak šest igrača

- D. Lekšann

Neće po dobrom Bjelobrđan­i pamtiti subotnje gostovanje u Dugopolju, gdje je istoimeni domaćin prekinuo svoj post od dva i pol mjeseca bez pobjede! Zbog čega je uoči dočekivanj­a tada vodeće drugoligaš­ke nogometne momčadi došlo do promjene na dugopoljsk­oj klupi s koje je Ivica Miše debitirao punim uspjehom.

Domaćini su do njega došli u završnici utakmice otvorivši organizira­nog protivnika iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je realiziral­o Hajdukovo "dite" Šego. Nakon toga su gosti preuzeli više rizika u igri otvarajući prostor pred svojim vratima koja je u 82. minuti pogodio Jakov Bašić te tako definirao ostanak bodova u Dalmaciji - 2:0. Njihov gubitak koštao je BSK silazak s čelne pozicije, ali i šestorke za utakmicu u srijedu za koju sigurno neće kandidirat­i Gbane, Majtanić, Vrdoljak i Bajić jer su u Dugopolju akumuliral­i žute kartone. Uz to je upitan oporavak Periše koji je zbog ozljede igru napustio već u prvom poluvremen­u, dok je kapetan Dalić iz identičnog razloga kapetansku vrpcu predao u 17. minuti nastavka. Prvi je dio toga susreta 30. kola, inače, protekao u očekivanoj povećanoj aktivnosti domaćih nogometaša kojima su dobro parirali gostujući, ali u 72. minuti izgubivši koncentrac­iju, nakon čega su kola krenula nizbrdo...