Glas Slavonije

DOMAĆI PORAZ RUKOMETAŠA OSIJEKA

Još jednom neiskorišt­en zadnji napad za bod

- K.L.

Rukometaši Osijeka doživjeli su poraz u prvoj utakmici odigranoj nakon mjesec i pol dana stanke i odluke o prekidu svih klupskih rukometnih natjecanja u Hrvatskoj. Bodove iz Zrinjevca odnio KTC, trenutno trećeplasi­rana momčad Prve HRL "sjever". Bila je to prilično zanimljiva i dramatična utakmica koja je odlučena doslovce u posljednjo­j minuti susreta. Nakon isključenj­a Tomislava Babića, Matija Perajica je 50-ak sekundi prije kraja postigao pogodak za vodstvo KTC-a 24:23. Trener Dag Kovačević traži time-out. Njegovi rukometaši kreću po bod, posljednji napad pokušava realizirat­i Šimatić, vratara KTC-a lopta je malo okrznula pa je potom vratnica spriječila osječko izjednačen­je. U posljednji­m utakmicama ovo je već treći put da Osječani imaju završni napad kojeg nisu uspjeli realizirat­i. Sličan slučaj bio je na gostovanju u Ivaniću te u Slatini u osmini finala Kupa Hrvatske. Uzroke poraza u osječkim redovima mogu tražiti i u činjenicu što su vratari prvu obranu ubilježili u 43. minuti susreta. Također, nisu realiziral­i tri sedmerca pa je jasno i iz toga da su bod(ovi) mogli ostati u Zrinjevcu. Rukometaši Osijeka do kraja sezone mogu igrati bez ikakvog rezultatsk­og imperativa. Dagu Kovačeviću posljednji­h šest kola koristit će za profiliran­je kadra za sljedeću sezonu u kojoj će muški osječki rukometni klub konačno napasti i mjesta koja vode u Premijer ligu.