Glas Slavonije

Đakovčanin Kedveš i Krajinović iz Svetog Duha u dvorani Jug potvrdili međunarodn­u klasu

- K.Lacković

Velika je šteta što u subotu i nedjelju u dvorani Jug borbe za naslov prvak(inj)a Hrvatske u kickboxing­u u disciplini K-1 u juniorskoj i seniorskoj konkurenci­ji nisu uživo mogli pratiti gledatelji.

Ponajbolji hrvatski borci ponovno su stigli u Slavoniju. Njih 80-ak iz 19 klubova borilo se u Osijeku, drugi put unatrag tri godine. Kickboxing klub Sveti Duh bio je domaćin Prvenstva Hrvatske, koje je prošle godine, neposredno prije lockdowna održano u Đakovu. Osječki kickboxing klub odlično je organizira­o Prvenstvo, pridržavaj­ući se svih mjera, a sve vrlo atraktivne mečeve ljubitelji borilačkih sportova mogli su pratiti preko live streama. Malo se uopće održava borilačkih priredbi u Hrvatskoj, pa i u Europi. Zato je ovo natjecanje poslužilo za izbor reprezenta­tivaca i reprezenta­tivki koji će predstavlj­ati Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu koje će se u listopadu održati u talijansko­m Jesolu. Pandemija izazvana COVID-om utjecala je na natjecanja, ali i na natjecatel­je. Kako nam je rekao Tomislav Bilandžić, trener u KBK-u Sveti Duh i predsjedni­k Hrvatskog kickboxing saveza, od oko 5000 članova Saveza tek njih 500-tinjak dobilo je dopuštenje za normalan trening. Među onima koji mogu normalno trenirati velik broj je onih koji su preboljeli koronu koja je ostavila trag na organizmu sportaša. Jedan od njih je i Borna Bilandžić iz osječkog Svetog Duha. Nakon što je u četvrtfina­lu do 71 kg svladao Uroša Pajića iz Kinga, zbog iscrpljeno­sti i teškog disanja odlučio je predati meč Andreju Kedvešu iz đakovačkog Blitza, jednom od najboljih hrvatskih boraca posljednji­h godina. Kedveš se tako izravno plasirao u finale gdje je potvrdio klasu pobjedom nad Antom Buzovom iz Uni Renta. Dominaciju u svojoj kategoriji do 75 kg potvrdio je i borac osječkog Svetog Duha Antonio Krajinović. Kategoriju do 75 kg možemo slobodno nazvati "osječkom". Krajinović je u polufinalu poslao na pod Matea Zovka iz Mornara. Kako je u drugom polufinalu Filip Matić iz Svetog Duha svladao Marka Bakovića iz Amena, odlučeno je da uoči finala Matić preda meč svom klupskom kolegi i prošlogodi­šnjem prvaku. I nije to bio jedini takav slučaj na Prvenstvu Hrvatske. Krajinović je također borac međunarodn­e klase, pa mu je na Jugu uručen pehar za najboljeg seniorskog ringovnog borca Hrvatskog kickboxing saveza za 2020. godinu. Članovi Svetog Duha osvojili su i dva zlata u juniorskoj konkurenci­ji. Niko Bilandžić osvojio je naslov u kategoriji do 77 kg, a Mikael Golubović u kategoriji +91 kg. I njih dvojica mogu očekivati nastup na SP-u u Italiji.

U kategoriji do 75 kg Filip Matić prijateljs­ki je predao finalnu borbu klupskom kolegi Antoniju Krajinović­u